• دیدار امام جمعه گتاب باحضرت آیت الله لایینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران

  • دیدار و جلسه امام‌ جمعه بخش گتاب بابل با جناب آقای حسین زادگان استاندار مازندران

  • بازدید و جلسه جناب آقای مستشرق معاون اجرایی و رابط ستاد نماز جمعه استان مازندران با امام جمعه گتاب

  • دیدار و جلسه نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با امام جمعه گتاب

  • دیدار و جلسه نمایندگان مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با امام جمعه، فرماندار محترم، بخشدار، شهردار و مسولین بخش گتاب

  • نامه ی پیگیری مجدانه امام جمعه گتاب از استاندار محترم جهت رفع مشکل آب شرب روستاهای بخش گتاب

  • گردهمایی ائمه جمعه استان مازندران در شهر سرخرود محمودآباد

  • بمناسبت هفته ی شهرداری و دهیاری دیدار و جلسه با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گتاب با حضور امام جمعه گتاب ، بخشدار

  • سلسله دیدارهای امام جمعه گتاب با خانواده معظم شهدا ، دیدار با پدر طلبه شهیدحسین مقیمی روستای درزیکلای نصیرایی

  • حضور امام جمعه گتاب در منزل مرحوم حجت الاسلام نیازفرد

پربازدیدترین مطالب

تبیین آرایش جنگی حرمله های اقتصادی-سیاسی وفضای مجازی/در تنگنای تخصیص ارز برای کالاهای اساسی، ٣١ میلیون دلار نوشابه خارجی وارد کردند! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 06:57

امام جمعه گتاب در خطبه دوم: در تنگنای تخصیص ارز برای کالاهای اساسی، ٣١ میلیون دلار نوشابه خارجی وارد کردند!/ آرایش جنگی دشمن درسه ضلع انقلاب اسلامی / نقش هسته انقلابى در جنگ اراده ها/  آرايش هسته انقلابى/ لزوم ورود همه دستگاه‌ها


 

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب از استان مازندران به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین تقی پور امام جمعه بخش گتاب، مورخ 3خرداد 1398 با حضور مردم مومن و انقلابی بخش گتاب برگزار شد.

 

حجت الاسلام تقی پور امام جمعه گتاب یکی ازفاکتورهای شیعه امام علی علیه السلام  راتقوا معرفی کردند وگفتند: تقوا میوه ای است که می توانیم  از درخت مبارکه زیتونه ماه رمضان برداشت کنیم .  تقوا یعنی آرامش و آسایش روح نه زندگی مادی و اقتصادی. روزنامه همشهری خاطره ای از شخصی نقل کرده است، که راننده آمبولانس بود مسئول حمل و نقل اموات بهشت زهرا بود گفت یک بار جنازه ای را به بهشت زهرا انتقال دادم همراه جنازه فرزندان او بودند که گفتند آن را آماده کنید کار کفن و دفن را انجام دهید و فاکتور را برای ما بیاور تعجب کردم که چرا آنها جنازه را به حال خودش وا گذاشته اند و کار را بر گردن من انداختند کار را انجام دادند و فاکتور را به آنها دادم و برایم سوال شد که چرا پیگیر کار این جنازه نبودند از همراه این جنازه پرسیدم گفت این جنازه پدرم بود و پدرم اموال خودش  مثل ارز و طلا و پول های خود را در خانه نگهداری می کرد و قفلی بر روی آن می‌زد و روز تشییع جنازه نمی‌توانستیم اعتماد کنیم که خانه پدری را ترک کنیم و به حال خودش را بگذاریم سیستم اعتماد کنم و نه برادران و خواهران و مادرم اعتماد نمی‌کردند که خانه دارد ترک کنند و دیگری از این فرصت سوء استفاده کند و اموال پدری را از آن خود کند پس این خانواده آرامش و آسایش ندارد در ماه رمضان از خداوند آرامش و آسایش در سایه تقوا را بخواهیم شخصی نزد امام صادق آمد و عرض کرد از خداوند چه بخواهیم حضرت فرمود از خداوند عافیت بخواهیم متن ایست سلامت برای جسم است سلامت یعنی همه امورات زندگی جور باشد به در مسیر و ریل بندگی خداوند باشد. آرايش دشمن آرايش جنگى است. اين تعبير فرماندهى معظم كل قوا از صف آرايى دشمنان ملت ايران در شرايط فعلى می باشد. در مقابل اين دشمنى كه آرايش جنگى در مقابل ملّت ايران گرفته؛ ملّت ايران بايستى آرايش مناسب بگيرد، مسؤولين كشور بايد هر كارى كه می توانند، انجام دهند.

مثلث آرايش دشمن  و مفهوم آن  چیست؟!

ایشان به آرایش سه ضلعی دشمن اشاره کردند ودشمنان را حرمله های اقتصادی سیاسی وفضای مجازی خواندندوافزودند:آرايش جنگى دشمن وحرمله ها در سه ضلعى اقتصاد، فضاى مجازى و اطلاعاتى و سياسى بدين مفهوم است که دشمنان انقلاب اسلامى  به درستى فهم كرده اند كه علت مقاومت نظام اسلامى در مقابل همه موانع به خاطر ملتى متدين، شجاع و انقلابى بوده و اكنون تنها راه عقب راندن اين نظام، گرفتن پشتوانه مردمى آن است. لذا تمركز خود را بر فشار همه جانبه به مردم آورده اند.

سران واشنگتن اما اين تجربه را از سران قريش در تحريم مسلمان ها آموخته اند كه مسلمين سخت ترين شرايط اقتصادى را تحمل می كنند اما دست از دين شان بر نمی دارند و كاخ سفيد می داند كه صرف تحريم اقتصادى، آنها را به هدفشان نخواهد رساند. ازاينرو، براى نتيجه گرفتن بايد از ساير روشها و ابزارهاى خود استفاده كنند كه مهمترين آنها عمليات روانى، هجمه سنگين تبليغاتى و فضاى مسموم فكرى و فرهنگى است.

جنگ اراده ها همان نبردى است كه آلوين تافلر سالها پيش پشنهادش را داده بود و گفته بود كه در جنگهاى قرن ۲۱ نبايد خون كسى را ريخت. خونريزى نفرت ايجاد می كند. پيروز ميدان جنگ بدون خون، كسى است كه بتواند زودتر از طرف مقابلش فكر تسليم را فروبنشاند.  از الطاف الهى اين است كه امروز انديشه تسليم در جبهه غربى بروز كرده و كسانی كه ديروز سخن پايان تاريخ با پيروزى تمدن غرب را سر می دادند امروز از فروپاشى آمريكا حرف می زنند.


نقش هسته انقلابى در جنگ اراده ها

امام جمعه گتاب با بیان نقش هسته انقلابی درجنگ اراده ها به سه آرایش این هسته اشاره کردند وگفتند: ملت انقلابى ايران طى چهل سال گذشته، سختی هاى زيادى را تحمل كرده اند، اجازه نمی دهند دشمنان ملت پيروز جنگ اراده ها باشند.  هسته انقلابى در جنگ سخت همان تعداد نيروهايى بودند كه به رغم همه مشكلات زندگى، هياهوهاى تبليغاتى، زمزمه گروهك هايى غرب زده، نزاع هاى سياسى داخلى، نق و نوق ساده انديشان، سودجويى فرصت طلبان و ساير تنگناها و كمبودهايى كه در جبهه هاى دفاع مقدس وجود داشت، با اشارت امام شان راهى جبهه می شدند،

هسته انقلابى یعنی  مردم انقلابى و جوانان مومن ؛ و خواص انقلابى، نخبگان دانشگاهى، نيروهاى مطلع و مسلط بر فضاى مجازى، فرهنگيان مومن و متعهد، تريبون داران، اصحاب قلم، رسانه داران، به ويژه علما، روحانيون و ائمه جمعه و جماعات را در بر می گيرد.

آرايش هسته انقلابى

الف) از حيث اعتقادى :

تنها خدا را ديدن و براى رضاى او پا به ميدان گذاشتن،  چنانچه يك جوان ۱۶ ساله كه به قول خودش لياقت وصيت كردن نداشت، اولين توصيه اش اين بود كه توشه براى آخرت خود جمع كنيد و خير زادالتقوى، هر چند كه خود من توشه و كار نيك و خوبى براى آخرت برنداشته و انجام ندادم. (برگرفته از وصيت نامه شهيد اميرعلى حيدرى)

گلوله هاى جنگ اراده ها، تير شبهه و ترديدى است كه در ذهن فرد فرو می نشيند و در افكار و قلبش تأثير می گذارد. لذا قربانيان اين جنگ علائم ظاهرى ندارند تا تحت درمان قرار بگيرند.

ب) از جهت گرايشى :

در جنگ سخت بچه هاى رزمنده چه در سنگر، چه در دسته و گروهان، چه در سطح گردان و پادگان همه با هم برادر بودند، از برادرهاى مادرى شان بعضاً به يكديگر نزديكتر بودند. دلهايشان يكى بود، با هم شاد می شدند و با هم غمگين . يكديگر را به حق، صبر، تقوا و اخلاق توصيه می كردند و بهره هاى دنيوى همديگر را بر هم ترجيح می دادند.  هسته انقلابى در جنگ اراده ها از لحاظ گرايشات قلبى و عواطف و احساسات درونى بايد كاملا با محاسبات دقيق و مبانى اخلاقى عميق عمل كنند.

ج) از لحاظ رفتارى :

هسته انقلابى در طول هشت سال دفاع مقدس چنان رفتارهايى از خود بروز می داد كه گويى اين افراد سالها براى چنين روزى تربيت شده بود.   در خط مقدم جان ديگران را بر جان خود ترجيح می دادند.  در اسارات، تن خود را براى كتك خوردن آماده می كردند تا از كتك خوردن ديگران جلوگيرى كنند.   از هيچ گونه كمك مالى، خدماتى، پوشاك و خوراكى براى جبهه ها دريغ نمی كردند. زندگى هسته انقلابى پشت جبهه هم متفاوت از ديگران بود، لباس ظاهرى شان، حجابشان، عبادت شان، حضورشان در عرصه ها، خوراك شان، ازدواج و مراسم عروسى شان، وسيله نقليه و رفت و آمدشان، خريد و فروش شان، چنان بود كه گويى اميدى به فردا ندارند و فقط می خواهند امروزشان را براى زندگى بهتر در دنياى ديگر سپرى كنند. چنانچه هسته انقلابى امروز و در جنگ اراده ها آرايش جنگى به خود بگيرد بسيارى از رفتارهاى شان تغيير می كند.  ديگر كسى براى خريد ارزانتر چند قلم كالا به فروشگاهها حمله ور نمی شود.  مشكل معيشتى دارد اما نگران ديگران و اقشار ضعيف جامعه است.  اخبار را می شنود اما دلش خالى نمی شود و دل كسى را خالى نمی كند.  حرفهاى دشمن را تكرار نمی كند.  مايوس نيست و به ديگران اميد می بخشد.  ترس ندارد و شجاعت تزريق می كند.  شايعات را می شنود اما در مقابلش می ايستد باور نمی كند و به ديگران هم توصيه می كند در پخش شايعات كمك كار دشمن نباشند.  خبرسازى نمی كند و هر خبرى را باور نمی كند. هوشيار است و بيدارى می بخشد.  خسته نيست و از خستگى حرف نمی زند.  باید مسولین به هوش باشند و انقلابی عمل کنند.

ایشان در ادامه افزودند: در تنگنای تخصیص ارز برای کالاهای اساسی//واردات 31 میلیون دلار نوشابه خارجی ظرف یک ماه!  در یک ماهه اول امسال واردات نوشابه از امارات متحده عربی، چین، آلمان و پاکستان حدود ۳۱ میلیون دلار ارز را از کشور خارج کرده است. علاوه ‌بر نوشابه، واردات غذای سگ و گربه هم در نخستین ماه امسال با ثبت رقم یک میلیون دلار به اندازه پنج برابر مدت مشابه سال قبل شده است!

لزوم ورود همه دستگاه‌ها

همچنین استاد تقی پوردرپایان خاطرنشان کردند: لازمه مبارزه مفید و اثرگذار با مفسدان اقتصادی، ورود تمام دستگاه‌ها از جمله دولت و مجلس برای پیشگیری و جلوگیری از ادامه چرخه فساد است. این مسیر به تنهایی با حضور قوه قضائیه به سرانجام نمی‌رسد مگر اینکه سایر قوا و مسئولان در کنار مردم وارد میدان شوند. برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی هرچقدر هم که مفید و مناسب باشد اگر جلوی سرچشمه‌های رانت و فساد بسته نشود، باز هم عده دیگری از فرصت‌طلبان پا به عرصه می‌گذارند.

در یکی از مهم‌ترین پرونده‌های مرتبط با تخلفات بانک سرمایه می‌توان به محاکمه محمدهادی رضوی ‌اشاره ویژه‌ای داشت چرا که وی علاوه‌بر اتهامات موجود و تخلفات مطرح شده که در دادگاه قابل پیگیری است، داماد محمد شریعتمداری وزیر کنونی رفاه است. این موضوع نیز از این جهت دارای اهمیت است که همه می‌بینند دیگر هیچ شخصی به خاطر انتساب به مسئولان دارای مصونیت قضایی و چک سفید امضا نیست و باید در دادگاه عدالت پاسخگوی تخلفات خود باشد.


- - -
 

لینک های مفید

تلگرام ستاد نماز جمعه گتاب

اوقات شرعیآمار بازدید

3886امروزmod_vvisit_counter
8047دیروزmod_vvisit_counter
39062این هفتهmod_vvisit_counter
60194هفته گذشتهmod_vvisit_counter
129802این ماهmod_vvisit_counter
210975ماه گذشتهmod_vvisit_counter
10701604کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 110 مهمان حاضر
IP شما: 34.229.119.29
 , 
امروز: 26 تیر 1399