پربازدیدترین مطالب

مراسم کلنگ زنی مجتمع بزرگ علوم حوزوی-قرآنی و فرهنگی حضرت امام حسین(ع) بخش گتاب مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 30 مرداد 1398 ساعت 04:53

مراسم کلنگ زنی آغاز احداث مجتمع بزرگ علوم حوزوی-قرآنی و فرهنگی حضرت امام حسین(ع) بخش گتاب

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، مراسم کلنگ زنی آغاز احداث مجتمع بزرگ علوم حوزوی-قرآنی و فرهنگی حضرت امام حسین(ع) بخش گتاب مورخ ۹۸/۵/۲۹ برپا گردید.


این مراسم که در عصر روز عید سعید غدیر و با حضور مسئولان استانی،شهرستانی و بخشی همراه بود، پس از قرائت قرآن کریم، حجت الاسلام والمسلمین تقی پور امام جمعه بخش گتاب در سخنان کوتاهی گفتند:

افتخار داریم در بخش ولائی گتاب در روز باسعادت عید ولایت، برای تربیت طالبان فقه نبوی(ص)و علوی(ع)، ساخت مجتمع بزرگ علوم حوزوی و دینی را آغاز نمائیم.

ایشان همچنین افزودند:

هرچند یکی از خیّرین محترم که حتی رضایت ندادند تا نام شریفشان را اعلان کنیم، با مساعدت مالی قابل توجه خود، ما را در ساخت حوزه دلگرمی دادند،اما از دیگر نیکوکاران و خیّرین بخش و شهرستان و استان خواستاریم که در راستای تقویت حوزه علمیه شیعی و رونق فقه آل الله، نظر همکاری و مساعدت مبذول داشته و باقیات الصالحات شان در نزد خدای متعال گردد.

حاج آقا تقی پور صاحب امتیاز و مدیر مسئول حوزه علمیه سفیران هدایت گتاب با ابراز مسرّت گفتند:خدا را شاکریم که توانستیم پس از چهارسال تاسیس این حوزه در مکان استیجاری، از لحاظ علمی و آموزشی از سطح دو به سطح سه ارتقاء یابیم و سه رشته جدید" تاریخ-حدیث-مشاوره خانواده" را اخذ مجوّز داشته باشیم.


سپس با حضورحجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امام جمعه بابل،حجت الاسلام والمسلمین پوررمضان امام جمعه بندپی شرقی، مهندس ولی زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل،مهندس غلامی از اداره برنامه و بودجه استان مازندران، حجت الاسلام علی تبار رییس اداره تبلیغات اسلامی بابل،دکتر حسن فلاح رئیس حوزه علمیه زرگرشهر،دکتر جایمند رئیس اداره آموزش و پرورش بابل،دکتر علی تبار بخشدار گتاب،مهندس عیسی زاده شهردار گتاب،آقای غلامرضاپوررئیس قضائی بخش گتاب،مدیران حوزه های علمیه و دیگر مسئولان و مدیران شهرستانی و بخشی و نیز جمعی از مومنین و علاقمندان، کلنگ احداث مجتمع بزرگ علوم حوزوی-قرآنی و فرهنگی حضرت امام حسین(ع)،توسط حجت الاسلام والمسلمین تقی پور و روحانی امام جمعه بابل،فرماندار محترم وخیر محترم، بر زمین محل احداث حوزه زده شد.

شایان ذکر است که در پایان مراسم، نشست اعضای هیئت امنای حوزه مزبور و خیّر سازنده بنای حوزه، برپا و تصمیماتی در جهت تسریع در روند احداث آن گرفته شد.


- - -