پربازدیدترین مطالب

چهل و ششمین نشست ماهانه روحانیت بخش گتاب مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 24 اردیبهشت 1398 ساعت 09:51

چهل و ششمین نشست ماهانه روحانیت بخش گتاب

 

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه بخش گتاب،چهل و ششمین نشست ماهانه روحانیت بخش گتاب مورخ 98/02/19 در  حوزه علمیه سفیران هدایت بخش گتاب برگزار گردید.

 


دراین جلسه،حجت الاسلام والمسلمین سعید رهنمائیان دبیر جلسه با تبریک حلول ماه مبار رمضان به بیان موضوع "رمضان، بهار قرآن" پرداخت و اعضای جلسه را به ارائه نقطه نظرات اصلاحی و تکمیلی و انتقادی نسبت به تبلیغ و آفات و آسیب های تبلیغی دعوت کرد.

سپس هریک از اعضا به اظهار نظر پرداخته و تاکید داشتند که اگر منابر و هدایت گری های علما، روحانیون و مبلغان بی ادّعای شیعی در طول تاریخ نمی بود، معلوم نبود که روند تبلیغ و شناخت آرمان ها و آموزه های دینی به کجا می انجامید .

در ادامه حجت الاسلام  ذاکری و حجت الاسلام  قنبرزاده به بیان احادیث و اخبار و اطلاعات سیاسی منطقه و کشور پرداخته و محوریت بیانات مقام معظم رهبری در پیرامون گام دوم انقلاب مورد اشاره قرار دادند.

در ادامه نشست حجت الاسلام  آقایی  مسئول زکات کمیته امداد بخش های بندپی و گتاب به ارائه گزارشی در خصوص جمع آوری زکات از طریق مساجد پرداخته و از مبلغین درخواست نمود زکات واجب و مستحب را برای مردم بیان نمایند.

سپس حجت الاسلام حسین زاده نماینده طلاب و مسئول طرح حامیان ولایت شهرستان بابل، به بیان تبلیغات پرداختند.


در پایان نشست، حجت الاسلام والمسلمین دکتر تقی پور امام جمعه بخش گتاب ضمن بیان آرزوی قبولی طاعات ، به جمع بندی مطالب ارائه شده پرداخته و گفتند: علیرغم تبلیغات سوء دشمنان علیه روحانیت انقلابی،الحمدلله تعالی شاهد مُوانست و همگامی مردمی با عزیزان مُبلّغ و روحانیون واعظ در سطح مساجد و مدارس هستیم.

تولیت مدرسه علمیه سفیران هدایت گتاب همچنین افزودند: در طول مدّت چندین سال تاسیس این حوزه، مومنین وخیّرین محلّات بخش گتاب در تامین مخارج مختلف حوزه، مددکار و همراه ما بوده اند و این نشان علاقمندی قلبی و عمیق با روحانیت  و حوزه می باشد.هرچند مرکزیت حوزه علمیه قم،مقادیری بسیار اندک مساعدت در بخشی از مخارج و هزینه های تغذیه ای حوزه علمیه سفیران را تامین می کند، ولی ثقل تامین مالی حوزه ما از ناحیه ی مردمی است که جای تقدیر دارد.

این مدرّس حوزه و دانشگاه تاکید کردند: طبق آموزه های اسلامی و فرموده های اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، یکی از ابزار ریاست و مدیریت در امور، بردباری و تحمّل نظرات و گفته های گوناگون دیگران و مقاومت در مقابل کارشکنی های سر راه می باشد.


- - -