پربازدیدترین مطالب

نشست مشترک جامعه روحانیت و ستاد مشاورین امام جمعه بخش گتاب مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 10:08

نشست مشترک جامعه روحانیت و ستاد مشاورین امام جمعه بخش گتاب


 

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه بخش گتاب، نشست مشترک روحانیون منطقه و اعضای ستاد مشاورین امام جمعه بخش گتاب با حضور  مهمان ویژه جناب آقای محمد غلامرضاپور رئیس حوزه قضایی بخش گتاب در دفتر امام جمعه گتاب مورخه 11/3/96 برگزار گردید.

 


در این نشست دبیر جلسه حجت الاسلام رهنماییان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی نماز و روزه مومنین در پیشگاه خداوند متعال ، موضوع جلسه را که « آسیب شناسی اجتماعی با تاکید بر بررسی ریشه های طلاق و راهکارهای مقابله با آن » بود را مطرح و بیان داشت که اعضای محترم جلسه ، نظرات کارگشا در راستای رفع یا کاهش این آسیب فراگیر را ارائه نمایند.سپس هر یک از عزیزان روحانی و مشاورین در این نشست نقطه نظرات خود را یک به یک مطرح و همگی به اجرای آموزش خانواده ، ارائه مشاوره های فرهنگی به زوجین ، انتخاب اصلح در روند همسر گزینی ، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری ، دوری گزینی از عفریت اعتیاد و فقر زدایی اساسی در میان جامعه م مواردی از این دست را تاکید داشتند.


در ادامه جناب آقای محمد غلامرضاپور رئیس حوزه قضایی بخش گتاب که بعنوان مهمان ویژه در جلسه حضور بهم رساند ضمن بر شمردن عوامل ریشه ای طلاق به ارائه راه کارهای موثر تقلیل طلاق و آسیب های آن پرداخت. ایشان علاوه بر تاثیر مولفه های مختلف بیکاری ، اعتیاد ، عدم تناسب فرهنگی زوجین ، فاصله زیاد سن طرفین ازدواج ، فقر آگاهی جنسسیتی و زناشویی، فراگیری چهره فقر اقتصادی در خانواده ها و غیره به پدیده دخالت های بی مورد افراد خانواده های زوجین در امور طرفین از مهمترین دلایل تاثیر گذار در معضل طلاق دانستند.


در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر تقی پور امام جمعه محترم بخش گتاب ضمن جمع بندی مطالب مطرح شده در جلسه ،نقطه نظرات خود را بیان نموده و تاکید داشتند که شیرازه ی خانواده استحکام می یابد . با ارتقای سطح اخلاقیات، گذشت و فداکاری، کاهش توقعات دنیوی، بازگشت اصالت جایگاه مقدس پدر و مادر، گزینش حساب شده شریک زندگی، تربیت روانشناسانه فرزندان،گسترش آموزه های فرهنگی و دینی در خانواده ها و مواردی از این دست.

امام جمعه محترم بخش گتاب ضمن مهم دانستن امور مربوط به خانه و خانواده تاکید داشتند که عزیزان روحانی می توانند با همکاری بیشتر با امامت جمعه بخش به رفع موانع و آسیب های شهروندان کمک نمایند، با مشاروه دهی و ارائه پیشنهاد های کارساز و تقویت سبک زندگی زوجین و برگزاری نشست های پی در پی و تنظیم شده در محلات و مساجد بخش به کاهش معضلات اجتماعی منطقه معاضدت داشته باشند.تحکیم روند تبادلات فکر و نظر روحانیون با امامت جمعه بخش در پیگیری های مربوط به خانواده و استحکام شالوره های اخلاقی و خانوادگی شهروندان ، حلقه مورد درخواست است.

جلسه با دعا و صلوات به اتمام رسید.

- - -