پربازدیدترین مطالب

سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه گتاب آقای دکتر امید بابانیا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 27 مرداد 1398 ساعت 21:34

سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه گتاب آقای دکتر امید بابانیا،بمناسبت 26 مرداد گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، سخنران پیش خطبه نماز جمعه گتاب جناب آقای دکتر امید بابا نیا بمناسبت 26 مرداد گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی بودند.

 

متن سخنرانی:

بسم الله الرحمن الرحیم
به اذن اله و رسوله و به اذن مولانا امیرالمومنین
با درود و سلام به روان پاک شهیدان و امام شهدا و شهدای آزاده و مرحوم ابوترابی و شهدای شهر گتاب.
با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و با تبریک به شما ملت آزاده پرور
در پایان موسم حج ابراهیمی و در آستانه عید غدیر قرار داریم و آرام آرام بانگ محرم و قیام حسینی بگوش می رسد. حسین سرور آزادگان عالم است و حریت و آزادگی با او تجسم می یابد. تا آنجا که به لشکریان یزید گفت که اگر دین ندارید آزاده مرد باشید.
سخن از اسارات و خاطراتش فراوان است و هرآنچه که فرزندان این ملت در دوران اسارت انجام دادند همان بازتاب سیمای مقاومت ملتی است که عزمش را برای انقلابی جزم نموده که زمینه ساز ظهور مولای مان صاحب الزمان عج است.
سیلی زدن و شلاق و بی خوابی و تشنگی و گرسنگی و انواع شکنجه های روحی و جسمی ؛ برای شکستن اراده هائی بود که هرگز تسلیم نشدند و بر سبیل حقیقت و طریق سعادت ، به یمن هدایت ولایت فقیه استوار ماندند.
اخیر یک آقای دکتر حقوقدانی که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی دو بار رد صلاحیت شد، در سخنرانی خود در جمع هم حزبی هایش فرضیه هائی را اعلام کرد که مثلا نظام جمهوری اسلامی ایران به بن بست سیاسی رسیده است و دچار بحران مشروعیت و گسل اجتماعی شده و جالب اینکه ایشان در ایام اربعین کاروان نمادین اسرا را با شترهایش از آستانه امام زاده قاسم بابل به سمت بخش و محل خود به حرکت در می آورد و جالب تر اینکه از رفتار دولت نهم و دهم به عنوان پوپولیسم واپس گرا یاد می کند و تاسف بار تر اینکه از دیدگاه اندیشمندان غربی نظیر مونتسکیو و رابرت دال و جان لو به نقد انقلاب اسلامی می پردازد و نتیجه بن بست سیاسی برای نظام می گیرد.
اینجاست که خطاب امام حسین ع به این اشخاص این است که اگر دین ندارید آزاده مرد باشید!
البته که مردود شورای نگهبان علنا مروج لیبرال دموکراسی می شود و برای انتخابات آتی نسبت نظام خط و نشان می کشد ولی غافل از اینکه همان کاوانیان اربعینش به محض اطمینان از نیت ضد انقلابی اش آنچنان قلم پای و شتران سرخ موی جملینش را پی خواهند کرد که به اکثرهم لایعقلون رهسپارش خواهند کرد.
شهادت و اسارت و جانبازی و رزمندگی و پایمردی در مسیر انقلاب سعادت و عزت دنیا و آخرت را دارد و نوید پیروزی مقاومت در کل منطقه و جهان در حال پدیدار شدن است. انشاء اله.


- - -