پربازدیدترین مطالب

برابر آیه ای که در نماز دهه اول ذی الحجه قرائت می شود؛ خداوند گاهی جهت بازشناسی منافق از مومن برنامه ریزی می کند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 08 شهریور 1396 ساعت 08:10

مراسم هفتگی بر چشم سار هدایت، در محضر قرآن کریم با تفسیر حجت الاسلام دکتر تقی پور امام جمعه محترم غروب چهارشنبه 1/6/1396 بلافاصله بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع مرکزی شهر گتاب برگزار گردید.


 

به گزارش روابط عموی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، مراسم هفتگی بر چشم سار هدایت، در محضر قرآن کریم با تفسیر حجت الاسلام دکتر تقی پور امام جمعه محترم غروب چهارشنبه 1/6/1396 بلافاصله بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع مرکزی شهر گتاب برگزار گردید. امام جمعه محترم در جلسه تفسیر قرآن کریم در مسجد جامع مرکزی شهر گتاب گفت: از آیات متعدد من جمله همین ایه 142 اعراف مشخص می شود خداوند سبحان گاهی برای مشخص شدن منافقین در جامعه اسلامی و جدائی سره از ناسره برنامه ریزی می کند و به قول عامیانه ((صحنه سازی)) می فرمایند یعنی گاهی در برابر انسانهای مومن، صحنه های آزمایشی قرار می دهد تا آنهایی که ایمان آوردند مشخص شود آن ایمان زبانی است یا قلبی؟! مثلا خداوند می توانست از اول بفرمائید به موسی 30 روزه وعده دادیم و بعد ده روز به آن افزودیم؛ چرا؟ چون بفرموده امام باقر علیه السلام بعد از اتمام (30) روز عده ای گفتند: موسی به ما قول 30 روزه داد حالا دروغ گفت از این رو عده ای گوساله پرست شدند یعنی از خدا که منبع و اصل معرفت و وجود است به یک موجودی که ضرب المثل در بلا هست رسیدند. مواظب باشیم در مسیر ما هم از این صحنه سازی ها وجود دارد.

- - -