پربازدیدترین مطالب

امام جمعه گتاب در هئیت بنت الحسین روستای بنگر کلا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 15 اسفند 1395 ساعت 12:50

امام جمعه گتاب در هئیت بنت الحسین روستای بنگر کلا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب،به مناسبت ایام فاطمیه امام جمعه گتاب در هئیت بنت الحسین روستای بنگر کلابخش حضور یافت.

ایشان گفتند:فاطمه زهرا عليها السلام در روز بيستم جمادى الثاني، در سال پنجم بعثت در مكه مكرمه ديده به جهان گشود، پدر بزرگوارش خاتم الأنبياء حضرت محمد مصطفى‏ صلى الله عليه وآله و مادر گرامش خديجه كبرى‏عليها السلام است، همان بانويى كه با تمام وجود از پيامبرصلى الله عليه وآله دفاع كرد و اول زنى بود كه به آن حضرت ايمان آورد.

اما چرا از فاطمه زهراعليها السلام به نور تعبير كرديم؟ در روايتى كه مرحوم صدوق در كتاب امالى نقل كرده چنين آمده است: «پيامبر اكر فرمود: وقتى كه مرا به معراج بردند، جبرئيل امين دست مرا گرفت و وارد بهشت كرد، از خرماى بهشتى به من داد و من آن خرما را تناول كردم، آن خرما در صلب من تبديل به نطفه شد، و سپس فاطمه زهرا از آن به وجود آمد، پس فاطمه انسان بهشتى است، هر وقت مشتاق بوى بهشت مى‏شوم فاطمه را مى‏ بويم».

و در زيارت جامعه كبيره مى‏ خوانيم: «خداوند انوار شما را خلق كرد، و پيرامون عرش خود قرار داد» و در زيارت امام حسين‏عليه السلام مى‏ خوانيم: شهادت مى‏دهم كه تو نورى بودى در پشت مردان بلند مرتبه و در رحم زن‏هاى پاك و مطهر.

آرى، نور خداوند ابتدا در وجود خاتم پيامبران، و امير مؤمنان على عليه السلام جاى گرفت، و سپس از پيامبرصلى الله عليه وآله به فاطمه زهراعليها السلام منتقل شد.وقتى اين انسان بهشتى و تنديس نور به دنيا آمد دل پيامبر اكرم‏صلى الله عليه وآله پر از شادى و سرور گشت، رسول اكرم‏صلى الله عليه وآله مى‏ دانست كه اولاد او فقط از نسل فاطمه زهراعليها السلام است، و او تنها حامل نور اوست، و از اين جهت او را بسيار دوست مى‏ داشت، و او را «امّ ابيها» مى‏ خواند.

و درباره او مى‏ فرمود: فاطمه پاره تن من است، آنچه او را ناراحت كند مرا نيز مى‏ آزارد. و نيز آن حضرت صبح هر روز كه به مسجد مى ‏رفتند آستانه درب خانه فاطمه‏ عليها السلام را مى‏ گرفتند و مى‏ گفتند: «سلام بر شما اى اهل بيت نبوت» إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيراً.

- - -