پربازدیدترین مطالب

راز اصلی همراهی در حمله به خانه وحی و سکوت نخبگان ؛ نداشتن هویت دینی در عین داشتن تشخّص اسلامی بود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 14 اسفند 1395 ساعت 09:46

راز اصلی همراهی در حمله به خانه وحی و سکوت نخبگان ؛ نداشتن هویت دینی در عین داشتن تشخّص اسلامی بود

 

 

 

 

 

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه بخش گتاب، حجت الاسلام والمسلمین دکتر تقی پور امام جمعه محترم در مراسم عزاداری روز شهادت حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها در هیئت انصار الائمه شهر گتاب که در مصلی نمازجمعه برگزار شد ،حضور یافتند.

 

امام جمعه محترم در این مراسم فرمودند : از اساسی ترین سوالات مطرح آن است که چطور در فاصله اندک بعد رسول خدا صلی الله علیه و آله در خانه اش توسط امت اش به آتش کشیده می شود . خانه ای که در طی چندین ماه هر صبح خاتم النبیاء صلی الله علیه وآله روبروی آن ایستاده و می فرمود السلام وعلیک یا اهل بیت نبوه و در کمال ناباوری وقتی به هجوم آورندگان می گویند در خانه فاطمه علیها السلام حضور دارد اما گفتند : اگرچه خانه فاطمه علیها السلام است ، به آتش بکشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


در ادامه حجت الاسلام دکتر تقی پور گفتند : درد جان کاه بعدی آن جامعه آن روزها یا همراهی کردند یا اینکه ساکت شدند. جواب سوال آن که جامعه آن روز گرچه دارای تشخّص اسلامی بود اما واجد هویت دینی نبود یعنی نماز بود ، حج بود و اعمال دینی بود. اما روح اعمال نبود یعنی ذکر الله از ماذنه های بلند بود اما معنای الله اکبر در جان ها ، خانه ننموده بود.

احکام و فروعات دین به نحوه احسن اجرا می شد اما تهی از فهم اسرار و حِکَم . شاید دقیقا به همین جهت بود حضرت زهرا سلام الله علیها در ابتدای خطبه فدکیه سخن از حکمت ها و راز و رمز های احکام به میان آوردند.

الیوم هم اگر جامعه ما تشخّص اسلامی-انقلابی داشته باشد اما هویت دینی و انقلابی نداشته باشد ، بعید نیست معاذ الله ، جامعه  شهیده ما هم به درد جامعه نبوی بعد از ارتحال پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله مبتلا شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- - -