پربازدیدترین مطالب

جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش گتاب مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 10 تیر 1398 ساعت 08:27

جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش گتاب، یکشنبه 9/04/98

 

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه بخش گتاب، جلسه شورای فرهنگ عمومی گتاب با حضور حجت الاسلام والمسلمین تقی پور امام جمعه بخش گتاب، دکتر علی تبار بخشدار بخش گتاب محمدی فیروزجایی رئیس ارشاد بابل، عیسی زاده شهردار گتاب، و دیگر اعضای محترم در روز یکشنبه 09/04/98در دفتر امام جمعه بخش گتاب با  دستور: بررسی راهکارهای موثر تقویت فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه برگزار شد.

 

در این نشست، ابتدا بعد از قرائت آیاتی از قرآن کریم ، فیلم کوتاه فرهنگی –ارزشی لوتوس باموضوعیت زنده نگه داشتن یاد شهدا در جلسه پخش گردید سپس جناب آقای محمدی رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل دستور جلسه را بیان فرمودند و در ادامه بحث عفاف و حجاب و ضرورت پیگیری جهت ایجاد فرهنگ غنی حجاب و عفاف را در جلسه عنوان نمودند وخواستند تا ادارات و نهادهای مربوطه ضمن تلاش جهت نهادینه نمودن این ضرورت برنامه های خودرا عنوان فرمایند.

سپس جناب دکتر علی تبار بخشدار گتاب بیان داشتند موضوع عفاف و حجاب کاملا درحوزه فرهنگی واجتماعی موضوعیت پیدا می کند که پایداری رفتار دراین حوزه منوط به برنامه ریزی و عملکرد در قالب ساز وکارهای اقناعی و تشویقی می باشد .

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین تقی پور امام جمعه محترم و فرهیخته بخش گتاب ضمن خیر مقدم به مدعوین، فرمودند امروز مقوله عفاف وحجاب و جریان بی حجابی و بی عفافی به یک تاکتیک دشمن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است بنابراین اجرای قانون عفاف وحجاب که سالهاست خاک می خورد باید با همان ضرافت مکتوب در قانون عفاف و حجاب با همکاری همه ی بخش های نظام اسلامی به اجرا درآید.

مسئوول حوزه علمیه امام حسین علیه السلام گتاب در ادامه جلسه بیان فرمودند: علاوه برآن که بی حجابی و بی عفتی خلاف غریزه خدادی است و امروزه مع العصف غرب در مجامع رسمی و عمومی خودزن را عریان و مرد را پوشیده می پسندد .

سپس در ادامه حاضرین جلسه نقطه نظرات خویش را مطرح نمودند و بعد از بحث و تبادل نظر اعضای محترم ، موارد زیر به تصویب رسید.

1- حوزه مقاومت بسیج خواهران با هماهنگی ستاد نماز در هفته عفاف و حجاب، جلسات پرسش و پاسخ با حضور گروهای سنی نوجوانان و جوانان با حضور اساتید آگاه انجام گیرد.

2- لزوم رعایت عفاف و حجاب در سطح ادارات، فعالیت های اداری و نشست های مطبوعاتی به فرمانداری شهرستان انعکاس تا مراتب به ادارات شهرستان ابلاغ گردد.

3- نمایشگاه محصولات فرهنگی عفاف و حجاب در مصلی بخش گتاب برگزار گردد.

4- مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان با محوریت شهرداری گتاب و اداره ارشاد اسلامی بابل برگزار و نقاشی های برتر در مصلی نمایش و افراد برتر تقدیر شوند.

جلسه با ذکر صلوات بر محمد (ص) و آل محمد(ص) به پایان رسید.


- - -