پربازدیدترین مطالب

امام جمعه محترم در جلسه شورای فرهنگ عمومی گتاب تاکید کرد ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی متناسب با ماه رمضان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 25 اردیبهشت 1397 ساعت 04:25

امام جمعه محترم در جلسه شورای فرهنگ عمومی گتاب تاکید کرد ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی متناسب با ماه رمضان


 

امام جمعه بخش گتاب با اشاره به اینکه باید برنامه مذهبی متناسب با ماه رمضان اما شاد برای جذب جوانان برگزار شود، گفت: بنرهای شاد و غیرتکراری مذهبی در سطح شهر برای جذب جوانان و استقبال از ماه رمضان ضروری است.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش گتاب که در دفتر امام جمعه گتاب با حضور مسؤولان شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: هرگاه مراسم و مناسبت‌های معنوی با شیرینی به مردم معرفی و القاء شود بیشتر مورد پذیرش واقع می‌شود.

 ایشان برگزاری نخستین مراسم تجلیل روز اولی‌ها، در آستانه ماه مبارک رمضان همراه با آموزش احکام هم برای دختران و پسران در بخش را از برنامه‌های تاثیرگذار و شاخص برشمرد و افزود: امیدواریم این مراسم در ماه رمضان امسال به همراه برگزاری مسابقه احکام متناسب با نیاز روحی جوانان در بخش برگزار شود.

امام جمعه گتاب با اشاره به اینکه انتظار داریم با همت شهرداری بخش گتاب، فرارسیدن ماه رمضان امسال در شهر نمود بهتری داشته باشد، تصریح کرد: امیدواریم برگزاری برنامه‌های شاد مذهبی، استفاده از بنرهای شاد متناسب و غیر تکراری در شهر، مورد توجه شهرداری بخش گتاب باشد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان از سوم تا 23 رمضان بعد از نماز ظهر و عصر جلسه تفسیر قرآن در مسجد جامع دور میدان گتاب از سوی ستاد نماز جمعه گتاب برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام تقی‌پور برگزاری برنامه 30 شب 30 مسجد با همکاری بخشداری، شهرداری، فرماندهی پایگاه و... را از دیگر برنامه‌های محوری بخش گتاب به مناسبت ماه مبارک رمضان برشمرد.

شهردار شهر گتاب نیز در این جلسه اظهار کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان اقدامات و برنامه‌های خوبی در حوزه فرهنگی، نصب بنرها و آذین‌بندی شهر در سنوات گذشته برگزار شد.

سیدمهدی عیسی‌زاده گفت: درصدد هستیم با همکاری و تعامل بین همه دستگاه‌های ذیربط اقدامات فرهنگی، مذهبی و اقدامات اساسی بهتری در شهر برگزار شود تا تاثیرپذیری بیشتری در جامعه ایجاد شود.


بخشدار گتاب نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دستگاه‌های ذیربط برای ماه رمضان برنامه فرهنگی تعریف کنند، اظهار کرد: خواستار فضاسازی محیط شهری و روستایی به‌ویژه در شب‌های قدر ماه رمضان در بخش گتاب هستیم.

محمد علی‌تبار با اشاره به اینکه تقویم فرهنگی ماه رمضان برای بخش گتاب تنظیم شود، افزود: توجه به فرهنگ‌سازی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با روزه‌خواری، بررسی زمان فعالیت اماکن عمومی چون آشپزخانه و سفره خانه‌ها و نظارت بر فعالیت قلیان‌سراها، اجرا برنامه قرآنی در همه روستاها، توجه و تفسیر آموزه‌های نهج‌البلاغه، برگزاری مسابقه کتاب  و کتابخوانی و معرفی کتاب‌های متناسب با ماه رمضان از برنامه محوری بخش گتاب باشد.

بخشدار گتاب با بیان اینکه ما الگوی قوی داریم اما برای الگوسازی دچار مشکل هستیم، تصریح کرد: بدنه فرهنگی همانند موجود زنده است که اگر نتوانیم نیازمندی آن را تامین کنیم دیگران نیازهای جامعه ما را تامین می‌کنند.

علی‌تبار خاطرنشان کرد: باید آسیب‌های اجتماعی بخش گتاب را شناسایی و اولویت بندی کنیم و در جلسه شورای فرهنگی برای رفع آن راهکار مناسب و کاربردی ارائه دهیم تا رفع شود.رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل نیز در این جلسه با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: برگزاری جشنواره بومی محلی در بخش گتاب که با حضور مسؤولان استانی، شهرستانی و بخشی برگزار شد از جمله برنامه شاخص فرهنگی شهرستان بوده که با همکاری و تعامل بین دستگاه‌های اجرایی به نحو شایسته برگزار شد.

عیسی محمدی افزود: این جشنواره با برگزاری نمایشگاه توانمندی و ظرفیت‌های بخش و بیان فرصت‎های موجود با مشارکت مردم و همکاری مسؤولان برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل گفت: برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در واقع هم‌اندیشی برای استقبال از ماه مبارک رمضان، بررسی مشکلات بخش، تمهیدات لازم برای استفاده از ظرفیت‌های این ماه در بعد رفتاری و بهره‌مندی از آموزه‌های نبوی است.

محمدی خاطرنشان کرد: تجلیل از سحری خوانان پیش کسوت، توجه به تبلیغات شهری و فضاسازی محیطی، حفظ حرمت روزه داری در ماه رمضان، تجلیل از فعالان قرآن و عترت، برگزاری عصر شعر و خاطره، اجرا نمایشنامه‌های صحنه‌ای و خیابانی با موضوعات روز جامعه و اقتصاد مقاومتی با فهم قرآنی، تدبر و تفسیر صحیح قرآن، برگزاری نمایشگاه آثار مکتوب در حوزه قرآن و عترت، عفاف و حجاب و نرم افزار قرآنی و... از برنامه ابلاغی و محوری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه رمضان است.

این مسؤول با اشاره به اینکه ظرفیت دینی ماه رمضان همانند عاشوراست، یادآور شد: توجه به فرهنگ افطاردهی، نماز جماعت، ورزش، توجه به ظرفیت کانون‌های فرهنگی و قرآنی از دیگر مواردی است که باید در این ماه مورد توجه قرار گیرد.

محمدی گفت: در سال گذشته اجرا طرح افطار تا سحر را برای سینماها از 10 شب تا یک و نیم بامداد برای خانواده‌ها داشتیم که با استقبال خوبی مواجه شد و درصدد هستیم امسال نیز این طرح اجرا شود.


- - -