پربازدیدترین مطالب

برجام آئینه ی ستیز غرب با ایران اسلامی است آن را به میدان ستیزه بین خودی ها نکنیم // بايد مذاكرات بعدى از موضع اقتدار ملى، بى‏اعتمادى به دشمن و اخذ تضمين‏هاى محكم و اساسى باشد. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 23 اردیبهشت 1397 ساعت 07:39

برجام آئینه ی ستیز غرب با ایران اسلامی است  آن را به میدان  ستیزه بین خودی ها نکنیم // بايد مذاكرات بعدى از موضع اقتدار ملى، بى‏اعتمادى به دشمن و اخذ تضمين‏هاى محكم و اساسى باشد.


 

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز جمعه بخش گتاب (جمعه مورخ 21/2/97) به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین حسین تقی‌پور امام جمعه محترم و حضور پرشور مردم ولایت مدار بخش برگزار شد.

 

امام جمعه گتاب گفتند: چند روز قبل مقام معظم رهبری پیرامون سند 2030 گله نمودند و فرمودند به بنده خبر می رسد که سند 2030 در مدارس اجرا می شود؛حال ! والدین محترم، معلمان متعهد، مدیران گرامی و دانش آموزان عزیز، هر کدام از اینها اگر خود را برای اصلاح جامعه دغدغه مند می بینند ؛ اگر خدای ناخواسته در مدارس انحرافی پیدا کرده اند به کسانی که تریبون دارند و پیگیری می کنند ؛ اعلام بفرمایند تا حتما پیگیری شود و بخشی از دین و سهم خود را ادا کرده باشند. ایشان گفتند: یکی از نقشه های اصلی دشمن نفوذ در آموزش و پرورش می باشد انشاء الله تعالی مسئولین محترم هم وظایف خود را بدانند و در این راستا خوب عمل کنند.

در ادامه امام جمعه گتاب پیرامون خروج امریکا از برجام گفتند: روز سه‏شنبه ۱۸ ارديبهشت ،۴ روز زودتر از زمان مقرر براى اعلام موضع كاخ سفيد جهت ماندن يا خروج از برجام، دونالد ترامپ با حضور در كنگره ، رسماً خروج آمريكا از توافق هسته‏اى با ايران را اعلام و فرمان اجرايى تحريم‏هاى شديد عليه جمهورى اسلامى ايران را امضاء كرد. در این باره در چهار محور عرایضی تقدیم شما نمازگزاران جمعه می گردد .

محور یکم : اثبات منطق رهبر معظم انقلاب‏

۱۰ سال است كه تمام نامگذارى‏ها بر محور تحكيم بنيان‏هاى اقتصادى كشور شكل گرفته است. این یعنی ؛ درك هوشمندانه ی مقام معظم رهبرى از طراحى دنياى  غرب در وابسته كردن اقتصاد ايران به خارج مرزها و شكل‏گيري اقتصاد واردات ‏محور.

امام حاضر انقلاب در گام بعدی پادزهر آن ‏را  نیز ارائه فرموده‏اند كه همان عمل كردن به نسخه اقتصاد مقاومتى است.

اگر در ده سال گذشته، همه قوا و نهادهاى كشور به‏ويژه قوه مجريه و دولت‏ها با تمام توش و توان براى تحقق اقتصاد مقاومتى به ميدان مى‏آمدند، يقيناً امروز بدون كمترين حاشيه و هزينه‏اى سرافرازانه تر و مقتدرانه تر از تحریم ها عبور مى‏كرديم.

نامه 62 نامه‌اي است که وجود مبارک حضرت امير(سلام الله عليه) براي مردم مصر نوشت. به مردم مصر گفت: مردم! داشتنِ رهبر خوب نيمي از موفقيت است، نگوييد ما رهبري مثل علي بن ابيطالب داريم! نگوييد نماينده‌اي مثل مالک اشتر داريم! اما مادامي که در مسير نباشيد شکست حتمي است چه اينکه شکست پیش آمد. مگر حکومت حضرت امير شکست نخورد؟ مگر خود حضرت امير را شهيد نکردند؟ مگر دوستانش را يکي پس از ديگري شهيد نکردند؟ لذا مردم بايد همیشه در صحنه باشيد و گوش به فرمان رهبری . ايشان اذعان داشتند: به مردم مصر فرمود: اگر يک ملتي بخوابد، دشمن او که به خواب نرفته! حمله مي‌کند . در نهج البلاغه وجود مبارک حضرت امير، به مردم مصر مي‌فرمايد که مبادا کاري کنيد که عقلتان بخوابد، فکر شما بخوابد. بيراهه برويد يا راه کسي را ببنديد. مردم ! هرگاه به حرف ولی زمان بی اعتنائی شد؛ ضربه حتمی شد ؛ حکمیت و احد را باز خوانی کنیم

محور دوم : درس‏ها و عبرت‏هاى خروج آمريكا از برجام‏

خروج آمريكا از برجام نشان داد، دشمنان تابلودار نظام اسلامى به هيچ‏وجه قابل اعتماد نيستند. همان‏گونه كه رهبر معظم انقلاب روز دوم فروردين ۱۳۹۴ در سخنان نوروزى‏شان در حرم رضوى فرمودند: «فريب لبخند طرف مقابل را نخوريد، به وعده‏اى كه مى‏دهد اعتماد نكنيد چون وقتى خرش از پل گذشت بر مى‏گردد و به ريش شما مى‏خندد. اين‏ها اين قدر وقيح‏اند.» آیه 12 سوره توبه :  وَإِنْ نَكَثُوا أَيْمَانَهُمْ مِنْ بَعْدِ عَهْدِهِمْ وَطَعَنُوا فِي دِينِكُمْ فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْكُفْرِ  إِنَّهُمْ لَا أَيْمَانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَنْتَهُونَ // و اگر آنها سوگند خود را بعد از عهدی که بسته‌اند بشکنند و در دین شما تمسخر و طعن زنند در این صورت با آن پیشوایان کفر و ضلالت کارزار کنید که آنها را عهد و سوگند استواری نیست، باشد که بس کنند.

به تعبير ديگر، تنها فايده برجام، ابطال نظريه «تعامل با كدخدا و آمريكا» بود و چنان‏چه افرادى امروز به اين فهم رسيده باشند كه «اعتماد به آمريكا اشتباه بود» جاى تبريك دارد. آمريكا در حالى از برجام خارج شد كه در كنار توقف يا كند كردن مسير هسته‏اى كشورمان، ده‏ها امتياز نقد گرفت بدون آن‏كه به تعهدات خود عمل كند. حتي ده‏ها تحريم جديد در قالب افراد و شركت‏هاى ايرانى به آن افزود.

محور سوم : حال آحاد جامعه و مسئولین و سیاسیون و قلم داران و تریبون داران چه باید بکنند ؟

برجام آئینه ی ستیز غرب با ایران اسلامی است از این رو 3 نکته حائز اهمیت است .

۱. اصلى‏ترين هدف آمريكا براى خروج از برجام، ايجاد شكاف ميان مردم و مسؤولان است. بايد يكپارچگى ملى را حفظ نمائيم. بزرگ‏ترين تهديد براى ملت ايران، دوقطبى شدن و مخالف و موافق شدن در برابر عربده‏كشى‏ها و يا نيرنگ و فريب دشمن است. بزرگ‏ترين سرمايه يك كشور، ملت منسجم آن است. ارتش‏ها ممكن است به زانو در آيند اما يك ملت را نمى‏توان به زانو در آورد. تصميم‏گيري درباره نحوه ادامه يا عدم ادامه برجام يك موضوع ملى است و نبايد آن‏را بهانه‏اى براى تسويه‏حساب‏هاى جناحى كرد. بايد از داخل كشور صدا ؛ واحد باشد. و آن این که جمهورى اسلامى ايران به شرطى برجام را با اروپا ادامه خواهد داد كه تضمين‏هاى قطعى و محكم را از اروپا اخذ نمائيم. رهبر معظم انقلاب فرمودند: «بنده در جلسات خصوصى و عمومى به مسؤولان درباره پرهيز از اعتماد به آمريكا مكرر تذكر دادم. به مسؤولين گفتم قبل از قرارداد، از طرف مقابل تضمين‏هاى واقعى بگيريد و به حرف آن‏ها اعتماد نكنيد. من به اين سه كشور اروپايى(انگلیس/فرانسه/آلمان) هم اعتماد ندارم و مى‏گويم به اين‏ها هم اعتماد نكنيد. اگر مى‏خواهيد قراردادى ببنديد، تضمين واقعى و عملى بگيريد والا فردا اين‏ها هم همان كار امروز آمريكا را به شيوه ديگرى خواهند كرد.»

2.   افكار عمومي بدانند كه مسؤولان كشور پيش‏بينى‏هاى لازم را براى مقابله با خروج آمريكا از برجام در حوزه‏هاى مختلف ازجمله تأمين كالاهاى اساسى و ضرورى و تأمين ارز براى واردكنندگان مواد اوليه و صنعتى انديشيده‏اند و كشور از اين جهت مشكلى نخواهد داشت.

3‍.   نبايد از سايه جنگ و تهديد نظامى سخن گفت . جمهورى اسلامى ايران امروز در اوج اقتدار قرار دارد و آمريكايى‏ها دچار چالش‏ها و مشكلات اساسى چه در داخل و چه در فضاى بين‏المللی اند. این خروج به هيچ وجه به‏معناى برخورد نظامى نيست زیرا آمريكايى‏های ناتوان از برخورد سخت و نظامي با جمهورى اسلامى ، روى به تحريم‏هاى شديدتر آورده‏اند . آنها امید دارند که بتوانند از بستر تضعيف اقتصاد ايران، به اهداف خود برسند كه به حول و قوه الهى، ملت ايران از اين چالش سرنوشت‏ساز نيز به سلامت عبور خواهد كرد. اما به تعبير مقام معظم رهبرى، مقامات قبلى آمريكا كه مى‏خواستند جمهورى اسلامى ايران را نابود سازند، مردند و استخوان‏هايشان پوسيد اما نظام اسلامى ايران هم‏چنان پابرجاست. اين آقا هم خاك خواهد شد و بدنش خوراك مار و مور مى‏شود و جمهورى اسلامى هم‏چنان ايستاده خواهد بود.

محور چهارم : برکات خروج آمريكا از برجام

بدون ترديد خروج آمريكا از برجام براى ملت ما يك نعمت و دستاورد بود. سال‏هاست كه اقتصاد كشور را معطل برجام و ماندن و خارج شدن آمريكا از برجام كرده‏ايم. به تعبير مقام معظم رهبرى، بزرگ‏ترين دستاورد برجام اثبات غيرقابل اعتماد بودن دشمن خواهد بود. اين سرمايه بزرگ را كه با هزينه‏هاى سنگين به دست آورده‏ايم را نبايد بار ديگر با خوش‏بينى به اروپا و ديگر دشمنان تابلودار به تاراج داد. بايد مذاكرات بعدى از موضع اقتدار ملى، بى‏اعتمادى به دشمن و اخذ تضمين‏هاى محكم و اساسى باشد. حضرت امام خمینی‏(ره):  شما تصور نكنيد كه اين‏ها براى ما و براى صلاح ما يك قدم بردارند. هر كه اين تصور را بكند، جاهل است، اين‏ها بخواهند ممالك شرق يك قدم رو به ترقى بروند؟! اين‏ها نمى‏خواهند. ممالك شرق بايد (به) فكر خودشان باشند، غرب را نسيان كنند.

۱- به دشمن و وعده‏هايش نبايد اعتماد كرد. آنان به‏دنبال تأمين منافع خود و ضربه زدن به جمهورى اسلامى ايران هستند.

۲- تنها مسير پيشرفت كشور بهره‏گيرى از ظرفيت‏هاى داخلى و اجراى اقتصاد مقاومتى است.

۳- براى ادامه مسير احتمالى برجام، بايد از طرف‏هاى مقابل به ويزه كشورهاى اروپايى بايد تضمين‏هاى جدى تر و محكم‏ترى گرفت.

۴- يكى از اهداف آمريكا در خروج از برجام، دامن زدن به اختلافات داخلى است. اهميت اتحاد و يكپارچگى ملت ايران در برهه زمانى حساس و سرنوشت ساز فعلى و مخابره صداى واحد از داخل ايران امرى ضرورى و حياتى است.

- - -