پربازدیدترین مطالب

ماه شهریور به ویژه 17 شهریور یادآور خاطراتی تلخ اما پرمغز است،این روز باید در حافظه و تاریخ ملت ایران به ویژه جوانان ما همواره زنده بمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 05:25

امام‌ جمعه گتاب در خطبه دوم: ماه شهریور به ویژه 17 شهریور یادآور خاطراتی تلخ اما پرمغز است،این روز باید در حافظه و تاریخ ملت ایران به ویژه جوانان ما همواره زنده بماند


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب  به نقل از بلاغ و بابل نوین ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نماز جمعه بخش گتاب ، جمعه مورخ 17 شهریور 1396 با اشاره به فرا رسیدن عید غدیرخم اظهار کرد: تنها با اعتقاد و باور به ولایت امیرالمونین است که بادها و سیل شبهات و فتنه‌ها مارا از پا نمی‌اندازد.

ایشان افزود: افرادی بودند که در دستگاه امام‌حسین(ع) خدمت می‌کردند اما به خاطر عدم بصیرت و ایمان به ولایت اعتقاداتشان را از دست دادند.

امام‌ جمعه گتاب ادامه داد: امروز روزی نیست که ما برای نیافتن جواب شبهات بگوییم معذوریم بلکه با پیشرفت تکنولوژی و وجود گروه‌ها و کانال‌های موردتایید و مختلف زیر نظر مراجع و علما در کمترین زمان می‌توانیم شبهات خود را رفع کنیم.

حجت الاسلام دکتر تقی‌پور تصریح کرد: ما وظیفه داریم بدانیم در تاریخ اسلام چه گذشت، به قول علما اصلا ما باید یک دور سنی و سپس با مطالعات و تحقیق شیعه شویم، این سخن به معنی اعتقاد با آگاهی است که خود را از روایات و احادیث بی‌نیاز ندانیم، اگر آگاه نباشیم شبهات ما را احاطه می‌کند و در ماه محرم حتی به لباس سیاه و غذای نذری هم ایراد می‌گیرند.

وی گفت: در جستجوی حقیقت به تاریخ، نقل و عقل نیازمندیم، هرسه برابر و منطبق باهم هستند و ولایت امیرالمونین را ثابت می‌کنند، باید بدانیم پیامبر اکرم در آخرین سال‌های عمر خویش چه پیام مهمی برای مردم داشتند، یکی از مهم‌ترین منابع برای اگاهی شیعه و سنی کتاب الغدیر است.

امام‌ جمعه گتاب افزود: باید این شبهاتی که در خصوص حج و اسلام مطرح می‌کنند را رفع کنیم و بدانیم در اسلام علاوه بر حج و زیارت بر کمک بر فقرا، شادی و تفریح نیز تاکید شده است و هر چیز در جای خود واجب و مورد تاکید است و نادیده گرفتن یکی از ارکان دین موجب تضعیف اعتقادات و ایمان می‌شود.

حجت الاسلام دکتر تقی‌پور با گرمیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور تاکید کرد: روز ۱۷ شهریور یادآور خاطراتی تلخ اما پرمغز است،این روز باید در حافظه و تاریخ ملت ایران به ویژه جوانان ما  همواره زنده بماند، رهبر معظم انقلاب نیز همیشه تاکید دارند که نباید کینه شیطان و شیطان‌صفتان را فراموش کنیم، ایشان بیان داشتند که نباید به این روزها به دید اتفاقی که روی داد و گذشت بنگریم بلکه باید  بغض و کینه نسبت به دشمنان خود را حفظ و تقویت کنیم تا اسیر شبهات آنان نشویم.

ایشان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه‌ای دارند که باید این رویدادهای مهم را به درستی به جوانان منتقل کنیم، وقتی جوانان ما درک درستی از وقایعی چون ۱۷ شهریور نداشته باشند و نتوانند تحلیل کنند دچار اشتباه خواهند شد و ورق برخواهد گشت.

امام‌ جمعه گتاب افزود: اینکه می‌گوییم  نباید غدیر فراموش شود، نباید نام شهیدانی چون حسین فهمیده از کتاب‌های درسی حذف کنند و  سندی چون ۲۰۳۰ مورد تایید قرار نگیرد  و مورد انواع تهمت‌ها و سیاسی‌بازی ها قرار گرفتیم بدین جهت است که مقام‌ معظم رهبری بیان‌ می‌دارند که نباید حافظه تاریخی ملت تضعیف شود.

حجت الاسلام تقی‌پور تصریح کرد: جوانان ما در برابر دشمن توان ایستادگی و مقابله داشته باشند و بدانند مدیون چه کسانی هستیم از این‌رو ما موظفیم در خطبه‌ها از حقایق تاریخی بگوییم و خاطرات را مرور کنیم و انقلابی‌ها نیز به جای مچ‌گیری دست‌گیری کنند تا با وحدت مشکلات را حل کنیم.

ایشان اظهار کرد: کم‌حوصلگی کردن در برابر سخنان و توصیه‌های مقام معظ رهبری مشکل مسئولان ماست، ما باید مواظب باشیم که سخنان ایشان را زیرپا نگذاریم.

امام‌ جمعه گتاب با محکوم کردن جنایات دولت میانمار ادامه داد: صدها زن، مرد و کودک بی‌پناه مورد ظلم قرار گرفتند و مدعیان حقوق بشر تنها یک خط هم برایشان ننوشتند بلکه با موضع‌گیری‌های ملت ایران کشورهایی چون ترکیه نیز به پا خواستند و به کمک رفتند.

حجت الاسلام دکتر تقی‌پور در پایان گفت: ملت آزادیخواه و مومن بداند که نباید از کشورهای زورگو و مدعی حقوق بشر که در خقیقت جنایتکار هستند ترسی به دل راه بدهیم و برای دفاع از این ملت مظلوم از هیچ کار یدریغ نکنیم.


- - -