پربازدیدترین مطالب

امام جمعه گتاب : گرانی ها افسارپاره کرده وضعیت معیشت مردم سخت و دشوار شده قیمت دلار و مسکن وخوراک و درمان مردم نجومی شده سال جهش تولید یعنی راهکاری بر این نقد، از دولت انتظار مدیریت و تدبیرو پاسخگویی می رود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 08 تیر 1399 ساعت 07:19

امام جمعه گتاب : گرانی ها افسارپاره کرده وضعیت معیشت مردم سخت و دشوار شده قیمت دلار و مسکن وخوراک و درمان مردم نجومی شده سال جهش تولید یعنی راهکاری بر این نقد، از دولت  انتظار مدیریت و تدبیرو پاسخگویی می رود

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب از استان مازندران به امامت حجت الاسلام والمسلمین مهدی خانلری امام جمعه بخش گتاب،در 6تیر99 با حضور مردم خداجوی بخش گتاب برگزار شد.

امام جمعه گتاب در خطبه اول فرمودند :
تقوا تقّرب به حضرت باری تعالی است، اگر کسی تقرّب و نزدیکی به خداوند را خواستار است باید به رعایت تقوا الهی ملزم باشد.
بحث ما پیرامون بهداشت و تاکیدات اسلام عزیز راجب به این موضوع میباشد.
خداوند متعال در سوره عبس آیه ۲۴ میفرماید : فَلْيَنْظُرِ الْإِنْسَانُ إِلَىٰ طَعَامِهِ
انسان باید به ماکولات خود توجه بکند ، چه غذای روح و چه غذای جسم.
در کتاب کافی جلد ۲ صفحه ۲۱۶ روایتی از امام باقر میفرماید به این بیان که دو چیز را امام برای انسان ها بسیار مهم میداند ۱- سلامت الدّین۲-صحّت البدن.
تمامی احکام در دین اسلام برپایه ی رعایت بهداشت است لذا آنجه که بسیار مهم است رعایت اصولی است که از دل اسلام محمّدی استخراج میشود، در تاریخ همیشه پیشوایان دین جزء علمدارن طبّ و و درمان بیماری ها بودند و داروهای زیادی از روایات معصومین به ما رسیده است

ایشان در خطبه دوم بیان داشتند :
از مناسبت هایی که در پیش داریم ، روز جهانی مبارزه با مواد مخدّر است_اعتیاد آتش خانمان سوز است، کشوردرگیر هزینه های گزافی است در مبارزه با بحث اعتیاد و مواد مخدّر که باید این مادّه شوم ریشه کن شود.
مساله دیگر ترور نافرجام  امام خامنه ای در سال۱۳۶۰ می باشد که منافقین کور دل بحمد الله نتوانستند به خواسته ی خودشان برسند و این منّتی بود که خداوند بر سر ما نهاد تا ایشان سکّان دار این نظام مقدس باشند.

روز قوّه قضاییه را در پیش داریم که به یاد شهادت شهید بهشتی و ۷۲ یار ایشان می باشد قوه قضاییه باید پاسدار خون شهیدان باشد_تشکر میکنم بابت برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی و عزم جدّی رئیس قوّه در این امر مهم.

حجت الاسلام خانلری در پایان سخنانشان به مساله معیشت مردم اشاره کردند :

مساله دیگر اوضاع اقتصادی کشور است وضعیت معیشت مردم بسیار نا بسامان است ، از دولت انتظار میرود قدم های راسخ و محکمی بردارد ، مردم مطالبات به جا و بحقی دارند راهکار رهایی از این مشکلات اقتصادی نگاه به تولیدات داخلی و حمایت همه جانبه است.
ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم که بتوانیم مشکلات بخش را برطرف کنیم و گزارش آن را خدمت مردم فهیم بخش ارائه کنیم،یکی از این موارد موضوع جاده شهید صالحی است که فاقد استاندارد لازم است و دچار فرسودگی شده است ، طبق پیگیری که به شخصه از جناب استاندار انجام دادم و قول مساعدت ایشان ، ان شاءالله به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

- - -
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید