پربازدیدترین مطالب

امام جمعه گتاب بابل: مردم شهر گتاب آ‌ب‌ رنگی می‌نوشند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 07:41

امام جمعه گتاب بابل: مردم شهر گتاب آ‌ب‌ رنگی می‌نوشند


امام جمعه گتاب بابل با اشاره به اینکه مردم شهر و بخش گتاب در حوزه آب شرب مشکل جدی دارند، گفت: مردم شهر گتاب آب رنگی می‌نوشند و گاهی رنگ آبها به قرمز هم می‌رسد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه 14 دی 1397 بخش گتاب که با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل و مدیران استانی و شهرستانی و بخشی و مردم خداجوی بخش گتاب بابل برگزار شد اظهار کرد: تقوی الهی پیشه کنید و نماز را سبک نشمارید.

 

ایشان با دعوت به ولایت‌پذیری محض، افزود: هنگامی که پیامبر(صلی الله علیه و آله) اسامه را به عنوان فرمانده یکی از جنگ‌ها انتخاب کرد همه اعتراض کردند جز حضرت علی علیه السلام که تابع محض ولایت بود.

امام جمعه گتاب با اشاره به اینکه برای مطیع بودن در برابر ولایت باید آزمایش شویم، تصریح کرد: عدهای امروزه جرأت کرده و بر رهبر معظم انقلاب بابت انتخاب آیت‌الله آملی لاریجانی ایراد می‌گیرند و گمان می‌کنند از رهبر بیشتر می‌دانند در حالی‌که سابقه برجسته وی در عرصه‌های مختلف ملاک انتخاب وی از سوی رهبر معظم انقلاب بود.

حجت الاسلام تقی‌پور با بیان مشکلات مردم بخش گتاب، خاطرنشان کرد: کشاورزان هنوز تکلیف خود را برای کشت دوم در فصل زراعی نمی‌دانند هنوز دستگاه‌های مربوطه دستور قاطعی در این حوزه به مردم اعلام نکردند که امیدواریم این فرصت کشت را از مردم منطقه نگیرید.

وی از ضرورت اختصاص وام ازدواج و وام کسب و کار و تولید برای جوانان بخش خبر داد و یادآور شد: هنوز هشت روستای درزی‌کلا حتی در زمستان آب ندارند و هنوز مشخص نشده مشکل آب مربوط به آب شهری یا روستایی است.

ایشان گفت: با توجه به جلساتی که داشتیم خواستار پیگیری جدی احداث مرکز سرطان شناسی رویان در محور اصلی جاده شهید صالحی ( منطقه روستای بالاسرست) شدند.

خطیب جمعه های گتاب ادامه داد: در بخش گتاب با افت فشار برق مواجه هستیم که برای رفع آن نیازمند احداث پست 20/63 هستیم که زمین برای احداث آن نیز آماده است.

حجت الاسلام تقی‌پور با بیان اینکه منطقه پیچ روستای سربن دارای پیچ خطرناکی است که تاکنون چند جوان را به کام مرگ برده است خواستار پیگیری جدی اداره راه برای اصلاح پیچ این مسیر شده است.

امام جمعه گتاب بابل از نامناسب بودن آب شرب شهر گتاب و 8 روستای بخش گتاب خبر داد و اضافه کرد: مردم منطقه هربار شاهد آب با رنگ‌های مختلف از جمله کاملا قرمز هستند که نگرانی جدی را در پی دارد.

ایشان خواستار رفع مشکل زیست محیطی شهرک صنعتی رجه شد و افزود: مشکلات زیست محیطی ایجاد شده دغدغه جدی کشاورزان منطقه شده که امیدواریم پیگیری جدی شود.

امام جمعه گتاب از نارضایتی مردم منطقه از عملکرد اورژانس 115 گتاب خبر داد و تصریح کرد: مردم منطقه شاهد عدم حضور به موقع و توجه لازم به بحرانی بودن حال بیمار از سوی اورژانس 115 گتاب بوده که درگیری مردم منطقه با عوامل اورژانس 115 را در پی داشته است.

در پایان امام جمعه گتاب اخذ پروانه چاه‌های کشاورزی، تامین سوخت موتورپمپ‌های زمین زراعی، توجه به دوربرگردان کفشگرکلا که تامین اعتبار هم شده است و همچنین تامین به موقع کود و سم مورد نیاز کشاورزان را از مطالبات جدی مردم منطقه برشمرد.

- - -