پربازدیدترین مطالب

واکنش امام جمعه گتاب به ممنوعیت کشت دوم برنج؛ مردم ازاین موضوع متحیرندچون ازمسولان صدای واحدنمی شنوند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 09:02

واکنش امام جمعه گتاب به ممنوعیت کشت دوم برنج؛ مردم ازاین موضوع متحیرندچون ازمسولان صدای واحدنمی شنوند

 

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب به نقل از خبرگزاری فارس و مازنیوز، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب بابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین تقی پور امام جمعه محترم بخش گتاب، 29 تیر 1397 با حضور مردم خداجوی بخش گتاب برگزار شد.

 

 

امام جمعه گتاب: مردم در موضوع  کشت دوم برنج متحیرند  از مسولان صدای واحد نمی شنوند. به نظر می رسد در این زمینه باید چند نکته مورد توجه قرار بگیرد:

یکم : در سطح وسیع و فراگیر ؛ معضل یا بحران کم آبی برای مردم تشریح شود و پیامدهای وحشتناک برداشت و  استحصال بی رویه از آب چاهها را تبیین کنند. احساس می شود هنوز مردم عزیز بالاخص کشاورزان بزرگوار اقناع نشده اند زیرا از برخی  می شنویم که این طرح هم بحث کنترل جمعیت ؛ استعماری است برای وابسته نمودن ایران به خارج در زمینه محصول استراتژیک برنج . معتقدم علی رغم بخش نامه های فراوان مسولان معزز ؛ هنوز هم تحلیل علمی ممنوعیت برداشت ، همگانی نشده است و در لایه های مردم نفوذ نکرده است  در قسمت باید از رسانه ها مدد گرفته شود .

دوم : مردم در موضوع  کشت دوم برنج متحیر شده اند چون از مسولان صدای واحد نمی شنوند.

سوم : در قبال اعلان ممنوعیت کشت دوم برنج ، مشوق هائی برای کشاورزان از سوی دولت در نظر گرفته شود مثل اعطا وام قرض الحسنه ای یا خرید تضمینی محصولات کشت جایگزین و یا ... .

چهارم : اساسا برخی زمین های شالیزاری بخاطر ماندابی بودن؛ قابلیت کشت دوم پیشنهادی مسولان را ندارد از این رو باید فکری به حال کشت دوم این نوع زمینها نمود.- - -