پربازدیدترین مطالب

اگر در مازندران ما مواجه با فقر و بیکاری باشیم با توجه به این ثروت عظیمی که در مازندران موجود است باید به سوء مدیریت در این زمینه پی برد . مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 27 خرداد 1399 ساعت 08:19

حجت الاسلام خانلری در خطبه های نماز جمعه گتاب : اگر در مازندران ما مواجه با فقر و بیکاری باشیم با توجه به این ثروت عظیمی که در مازندران موجود است باید به سوء مدیریت در این زمینه پی برد .

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز جمعه مورخ 23 خرداد 99  به امامت حجت الاسلام  والمسلمین خانلری امام جمعه بخش گتاب در مصلی بخش برگزار شد .

خطبه اول :
امام جمعه گتاب در خطبه ی اول نماز جمعه راجع به چگونگی داشتن یک زندگی مطلوب از دیدگاه اهل بیت بیان داشتند ، قران کریم در آیه ی ۹۷ سوره ی نحل میفرمایند : مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَىٰ وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً ۖ وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ
انسان باید هم طهارت ظاهری داشته باشد و هم طهارت باطنی ، فلذا رعایت بهداشت یکی از مهمترین مسائل رسیدن به کمال در انسان هاست و نشانه ی مومن رعایت بهداشت است.


ایشان در ادامه فرموند :

شما در ویروس کرونا دیدید که کراراً گفتند دست ها را بشویید ، در روایات ما ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر فرمودند قبل و بعد از غذا دست ها را بشویید  و همچنین سفارشات زیادی پیرامون مسواک زدن بیان شده از طرف اهل بیت سلام الله علیهم
حجت الاسلام خانلری در پایان خطبه اول فرمودند : انشاالله همه ی ما رعایت بهداشت را مد نظر داشته باشیم.


خطبه ی دوم :
امام جمعه گتاب در اوایل سخنانشان در خطبه ی دوم ، ضمن تقدیر و تشکر از جامعه ی  پزشکی و کادر درمان به واسطه ی تلاش و مجاهدتی که در کشور صورت گرفت بیان داشتند : مردم ولایت مدار ایران اسلامی با رعایت مسائل بهداشتی و همکاری با کادر درمان  به واسطه ی کم کردن دید و بازدید ها و لغو تجمعات  نقش بسیار اساسی در کنترل این بیماری منحوس داشتند.
و همچنین جا دارد از ژرفای جان از عمل نیک خیّرین در رزمایش مومنانه ستایش کنم.
۳هزار بسته ی سبد معیشتی که هرکدام به مبلغ ۲۰۰هزار تومان بود برای مساعدت به مومنین و نیازمندان توضیع شد.
تشکر ویژه دارم از فرماندهان بسیج و سپاه پاسداران و حوزه های مقاومت که وظیفه ی ضدّعفونی کردن معابر و خیابان ها را بر عهده گرفتند.
و همچنین سپاسگزارم از روحانیت معزّز که احتمام ورزیدند به غسل و کفن و دفن درگذشتگان این بیماری منحوس و جان برکف در وسط میدان قرار گرفتند.


امام جمعه گتاب در ادامه بیان کردند :

آنچه که رهبر عزیزمان در این آزمون بزرگ به ما آموختند این است که در این مسیر تهدید  فرصت را احراز کنیم ، در سایه سار ولایت فقیه توانستیم بر این بیماری غلبه کنیم این در حالی است که کشور های پر ادعای اروپایی از پذیرش بیمار عاجز شدند در بعضی از کشور ها بیمارانی که بالای ۶۰ سال داشتند پذیرش نمیکردند و دچار کمبودهای فراوان در زمینه ی ماسک بودند و دیدید که چه کردند


ایشان اذعان داشتند :

در این شرایط بحرانی نفتکش های کشورمان به کشور ونزوئلا گسیل کردند و آمریکایی ها هیچ غلطی نمیتوانند بکنند.
و در آخر سخنانشان به مناسبت های هفته پرداختند :  ۲۵ شوال شهادت امام صادق علیه السلام رییس فقه جعفری می باشد : به قول امام راحل ما مفتخریم که شیعه امام جعفرصادق هستیم و مدیون این امام عزیز برای پویایی دین مبین اسلام.
و همچینن  روز جهاد کشاورزی را در پیش داریم . از اهمیت اساسی  بخش کشاورزی همین بس که موتور رشد و توسعه ی اقتصادی کشورهای در حال توسعه است و زمینه ساز رشد صنعت می باشد.


در سال حمایت تولید باید بخش کشاورزی از ارکان اصلی توسعه ی اقتصادی قرار بگیرد بنابراین اگر در مازندران ما مواجه با فقر و بیکاری باشیم با توجه به این ثروت عظیمی که در مازندران موجود است باید به سوء مدیریت در این زمینه پی برد .

- - -