پربازدیدترین مطالب

آنچه که در حوزه اخلاق بسیار مهم است علاوه بر اخلاق فردی ،اخلاق اجتماعیست/اقتصاد مقاومتی الهام گرفته از اقتصاد اسلامی است و در اقتصاد غرب نقد های فراوانی است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 28 بهمن 1398 ساعت 07:27

امام جمعه گتاب در خطبه اول و دوم : آنچه که در حوزه اخلاق بسیار مهم است علاوه بر اخلاق فردی ،اخلاق اجتماعیست/اقتصاد مقاومتی الهام گرفته از اقتصاد اسلامی است و در اقتصاد غرب نقد های فراوانی است


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز با شکوه عبادی سیاسی جمعه  25/11/1398 ه.ش بخش گتاب، توسط حجت الاسلام و المسلمین مهدی خانلری امام جمعه بخش گتاب و با حضور مردم ولایتمدار این بخش اقامه شد.

 

حجت الاسلام خانلری در خطبه ی اول نماز جمعه گفتند:آنچه که در حوزه اخلاق بسیار مهم است علاوه بر اخلاق فردی ،اخلاق اجتماعیست نقش بسیار سازده ای دارد و برای تعالی جامعه بسیار لازم و ضروریست .
ایشان در ادامه فرمودند :
یکی از رزائل اخلاقی مساله دروغ است و مترکب آن دچار گناه کبیره شده و این کلید تمام منکرات است.
دروغ میتواند در جامعه آسیب جدی به وجود بیاورد و ابعاد گسترده ای دارد ؛
در روایات آمده کسی که بر دروغ اصرار دارد لز عدالت خارج است و او نمیتواند شهادت دهد و امام جماعت باشد.
پناه میبریم بر خدا از عذابی که بر این گناه مترتّب شده است .


حجت الاسلام خانلری در ادامه سخنان خود در خطبه دوم بیان داشتند : از مناسبت هایی که در پیش داریم ،صدور فتوی تاریخی ارتداد سلمان رشدی توسط امام راحل بود که کتابی را جهت اسلام ستیزی نوشته و از طرف انگلیس خبیث مورد حمایت بود که با این قدم محکم و استوار امام مجبور به عقب رفت شد .
مناسبت دیگری که در پیش داریم ‌روز مادر است
هیچ مقامی بالاتر از مقام مادر نیست و هیچ جایگاهی قابل وصف به جایگاه زن نیست.
این افتخار زنان ما باید باشد که صفتی از صفات خداوند متعال را برخوردار هستند ، این نعمت بسیار بزرگیست که باید شاکر آن باشند.

ایشان در ادامه فرمودند :
روز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها مقارن شده با روز میلاد امام راحل (ره) که بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران است ، جمهوری که شکل گرفته از نهضت فاطمی و رشد یافته ی فرهنگ عاشوراست.

امام جمعه گتاب حجت الاسلام خانلری در پایان سخنان خود در بیان روز کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی بیان داشتند :
اقتصاد مقاومتی الهام گرفته از اقتصاد اسلامی است و در اقتصاد غرب نقد های فراوانی است.
در اقتصاد ریاضتی مردم باید متحمل هزینه های دولت و کشور شوند امّا وقتی میگوییم اقتصاد مقاومتی ابعاد مختلفی دارد که باید به آن بپردازیم و یکی از ابعاد بسیار مهم آن تطابق بازار و شرع است و شفافیت قبلی درونزا و برون زا .
و این که بازار ما باید بر اساس معیار های اسلام باشد.

- - -