پربازدیدترین مطالب

گمنامی افتخارشهداست / مظلومیت شهید بهشتی بالاترازشهادتش بود/ گله ازمدیران اداره برق وتذکربه مردم درمصرف برق. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 10 تیر 1398 ساعت 03:48

امام جمعه گتاب درخطبه دوم : گمنامی افتخارشهداست / مظلومیت شهید بهشتی بالاترازشهادتش بود/ گله ازمدیران اداره برق وتذکربه مردم درمصرف برق.


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب از استان مازندران به امامت حجت الاسلام و المسلمین تقی پور امام جمعه بخش گتاب، مورخ 7  تیر  1398 با حضور مردم مومن و انقلابی بخش گتاب برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین تقی پور امام جمعه گتاب گفتند: تقوا یعنی انسان در مسیر زندگی جایی گام بردارد که بر روی خطوط قرمز الهی قدم نگیرد، روی مین هایی که دشمن کار گذاشته، برای انفجار دین و ایمان و عفاف و بندگی ما،  پا نگذارد.

خطیب نمازجمعه گتاب  با حکایتی از پنج شهید گمنام ازشهداگفتند:  جمله ای از علامه حسن زاده آملی عرض کنم، امروز هم میزبان شهیدی هستیم که از اسم و رسم او خبری نداریم؟ خدا رحمت کند شهید ابراهیمی ولوکلا را که این شهید بزرگوار را در مصلای گتاب تشییع جنازه کردیم وتا میدان بردیم و اشتباها در لاله آباد دفن می شود،  خبر دادند که شهید سید سجاد ابراهیمی اشتباهاً در لاله آباد دفن شده است،  گفتند: این شهید اینجا باشد. ما  در اینجا شهیدی نداریم، برایش بارگاه هم ساختند. مادر شهید را ملاقات کردیم و مادرشهید قبول کردند، گفتند: شاید تقدیر و مصلحت این بود که پسرم در آنجا دفن شود.

ایشان ادامه دادند: پارسال اجلاسیه ائمه جمعه در لاریجان برگزار شد، در آنجا گلزار شهدایی دارد با پنج شهید گمنام و دانشگاهی در آنجا تأسیس شده است.  رئیس دانشگاه، موسس دانشگاه هم در جمع ائمه جمعه بودند، خواستم این حکایتی که از این شهدا می دانند را برای من بگویند.ایشان گفتند: علامه حسن زاده آملی قصد  کردند در ییلاقات لاریجان دور بزنند، علامه بزرگواررا  آوردیم همین مکان شهدای گمنام،  کنار تپه ای، علامه آمدندو گفتند: من خواب دیدم از اینجا  نور به سمت آسمانها می رودو این حرف  را فرمود و برگشتند.  این قضیه را ما فراموش کردیم و این گذشت.  بعد چند سال این مکان دانشگاه تاسیس شد و یک روزی بچه‌ها آمدند، گفتندکه دنبال جا هستیم که شهید گمنام وارد ییلاقات لاریجان شود در کجا دفن  ‌کنیم، گشتند و آمدند به اینجا و اینجا را انتخاب کردند. این جا را انتخاب کردند و من ناخداگاه یاد خواب و حرف علامه حسن زاده آملی افتادم، تماس گرفتم با علامه حسن زاده آملی و گفتم جناب آقای حسن‌زاده یادتون هست که خوابی را نقل کرده بودید فرمود: کدام خواب؟  گفتم در مورد نوری که از لاریجان بالا میرفت. فرمود: بله.  گفتم: آقاجان خوابتان تعبیر شده است و آقا فرمودند چطور؟  گفتم در این مکان پنج شهید گمنام قرار است که بیاورند. رئیس دانشگاه گفت به ما گفتند: سه شهید می توانیم بیاوریم ما گفتیم شما ۵ شهید گمنام دارید،  چرا هر پنج شهید را اینجا نمی آورید می گفت اصرار کردم هر پنج شهید گمنام را آوردندو دفن کردند من یک روزی نماز شب را کنار مزار این شهدا خواندم  یکی دو ساعتی توسل و دعا کردم، می‌گفت به شهدا  گفتم خودتون رو معرفی کنید؟ کی هستید؟ از کجا آمدید؟ گفت خبری نشد.  نمازم را خواندم نماز صبح را هم خواندم آمدم در اتاق دانشگاه استراحت کنم، بعد نماز صبح در خواب دیدم ۵ شهید، دو تا طرف راست و دو تا طرف چپ و یک سید لاغر و روحانی وسط این شهدا ایستاده و اونها نماز را اقتدا کردن به این سید و نماز خواندند. می‌گفت رفتم جلو گفتم اسمتون رو بگید، خودتون رو معرفی کنید، می گفت اون سید گفت: فلانی دنبال معرفی ما و آشکار شدن نام ما نباش.  تمام افتخار ما این است که در دنیا گمنام هستیم. می گفت این خواب را برای سردار باقرزاده تعریف کردم، ایشان گفتندک حکایت این شهدای گمنام این طور بوده که در منطقه تفحص کردیم تا غروب شهید پیدا نکردیم،  موقع اذان مغرب صدای اذان دسته جمعی از خاکریزها شنیدیم، اونجانه کسی زندگی می کردو نه مسجدی بود.  گفتم این سری دارد و اینجا چند شهید تفحص خواهد شد فردا تفحص را دوباره از سر گرفته ایم و این پنج شهید را یک جا با هم پیدا کردیم.  در روایت داریم طوبی للغرباء ،خوشا به حال اونایی که در دنیا غریبند.  افتخار این شهدا گمنامی در دنیاست،  حالا برخی می‌گویند: شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم،  گمنامی خود افتخاری است که شهدا در دنیا این افتخار را به دست آوردند.


تولیت حوزه سفیران گتاب حجت الاسلام تقی پور یادی از شهید والامقام دکتربهشتی کردندوگفتند: در مورد شهید بهشتی مظلومیت این بزرگوار بالاتر از شهادت شان بود.  ایشان زبان خارجه می‌دانستند، برخی رفتم خدمت آیت الله بروجردی گفتند:  ما وجوهات بدهیم که طلبه‌ها زبان خارجه و زبان کفر یاد بگیرند.  اما به برکت شهید بهشتی الان در هامبورگآلمان مسجدی بنا  شده است که در آن نماز جمعه مسلمانان برقرار است، با امام جمعه ای که از طرف مقام معظم رهبری انتخاب شده است بهشتی چه می شود که شهید بهشتی می شود و خار در چشم دشمنان می شود.  ایشان چند ویژگی داشتند، ایشان طهارت روح اخلاق و بندگی داشتند و حزب جمهوری اسلامی را مسجد میدانستند. همگرایی و کار تشکیلاتی داشتند. یکی از بزرگواران اشکالی کردندو گفتند: از وقتی نماز جمعه آمد، از نظر فرهنگی بخش ما ضعیف شد و پس رفت داشت و جواب دادم به این بنده خدا  که قبل از نماز جمعه و امام جمعه،  هیئت ها و پایگاه های بسیج، جلسات و هیئت های خانگی رونق داشت و مردم و بسیج جانانه کار می کردند اما وقتی نماز جمعه آمد، همه گفتند: نماز جمعه آمد پس کارها را انجام می‌دهد و کنار کشیدند. ما کار تشکیلاتی بلد نیستیم.  دشمن با تشکیلات داخلی و خارجی به جنگ جمهوری اسلامی ایران آمده است.  به عنوان مثال قریب به یکسال است که به دنبال این هستند که اقتدار نیروی انتظامی و پلیس را بشکنند. مثلا آن مردی که تصادف می کند و از ماشین پیاده می‌شود و با نیروی انتظامی درگیر می شود و به مامور نیروی انتظامی می گوید تو را همین جا خاک می کنم و آن زنی که در پارک به پلیس حمله ور می شود و فیلم می گیرند و آن را در صفحات مجازی پخش می‌کنند و آن دختری که مست می کند و با ماشین به سمت آن پلیس حمله می کند و با تشکیلات و با برنامه می خواهند اقتدار و حرمت نیروی انتظامی را بشکنند و مواردی دیگر از این قبیل....


ایشان به مسئله مهم برق منطقه اشاره کردند وصرفه جویی وجلوگیری از اسراف را تذکر دادند وافزودند:  نکته آخری که می خواهم عرض کنم درمورد مصرف برق است . ما در اوج مصرف برق هستیم و سه سال تمام دنبال این بودیم که پست برق را برای ما در بخش گتاب بسازند، زمین آن را هم خریداری کردیم، به ما گفتند: از بخش‌های دیگر مثل بندپی شرقی و غیره ، برق به شما می رسانیم تا مشکل حل شود و مدیران ارشد برق و نیرو به ما قول دادند که ان‌شاءالله بتوانیم با زحمات این مدیران و زحمتکشان پاسخگو باشیم و سال گذشته در روز ۳ بار در مدت طولانی قطعی برق داشتیم و گفتند: مردم هم باید کمی کمک کنند. مثلا مساجد ما در مصرف برق رعایت نمی‌کنند، برخی چندین ساعت قبل و بعد نماز کولر روشن می‌کنند و بعضی در مسجد می خوابند و از برق و کولر استفاده می‌کنند، بعضی ها برق غیر مجاز و غیر شرعی استفاده می‌کنند و مصرف بی رویه مساجد و مدارس واین نوع مصرف کردن اسراف است. نکته بعدی اینکه لوازم پر مصرف را در اوج مصرف برق استفاده نکنید اوج مصرف برق در ساعات روز ساعت‌های ۱۲ تا ۴ بعد از ظهر و شب از ۸ تا ۱۲ شب می باشد.  میانگین مصرف برق شما از ۴۰۰ به بالا باشد ۱۶ درصد اضافه هزینه برق برای شما می آید و ۷ درصد نیز امسال به هزینه ها اضافه شد و ۲۳ درصد به طور کلی هزینه اضافه می‌شود و اگر ۱۰ درصد صرفه‌جویی کنید، ۲۰ درصد تخفیف برایتان قرار داده می شود، بنده بارها از اداره برق و مدیران گله کردم،  امروز هم تذکری به خودم  و به شما دادم که انشاءالله در مصرف برق برنامه ریزی کنیم و با صرفه جویی و مصرف درست انشاءالله همه مشکلات برطرف شود.

- - -