پربازدیدترین مطالب

گرانی لجام گسیخته ، قاچاق، سوء استفاده های کلان؛ کمرمردم را شکسته ، وازسوی برخی دولت مردان نیزنظارت دقیق رهاشده است ، آیه الله رئیسی! مثل تا کنون قاطع ، مستمر، مستند برخورد کنید // درشرایط تحریم و«جنگ اقتصادی»؛ حتی صحبت ازمذاکره با آمریکا نیزجرم است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 28 اردیبهشت 1398 ساعت 20:32

امام جمعه گتاب درخطبه دوم: گرانی لجام گسیخته ، قاچاق، سوء استفاده های کلان ؛ کمر مردم را شکسته ، و از سوی برخی دولت مردان نیز  نظارت دقیق رها شده است ، آیه الله رئیسی! مثل تا کنون قاطع ، مستمر، مستند برخورد کنید // در شرایط تحریم  و «جنگ اقتصادی» ؛ حتی صحبت از مذاکره با آمریکا  نیز جرم است


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب از استان مازندران به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین تقی پور امام جمعه بخش گتاب، مورخ 27اردیبهشت 1398 با حضور مردم مومن و انقلابی بخش گتاب برگزار شد.


حجت الاسلام  تقی پورامام جمعه گتاب درابتدای خطبه دوم نماز جمعه،  ضمن بزرگداشت مقام والای حضرت آیت الله بهجت(ره) وتسلیت به مناسبت سالروز رحلت این عالم جلیل قدر وهمچنین ضمن نکوداشت هفته اکرام ایتام ومحسنین واطعام فقراء ومساکین وتبریک به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام  ازمردم گتاب بخاطر کمک ولطف وعنایتی که نسبت به مستضعفان وفقراء داشتندوهمواره دارند تشکروقدردانی کردند.

ترسیم خط سیر ارعاب از سایه خیالى جنگ از سوى برخی داخلی ها

خطیب نمازجمعه گتاب دراین خطبه به تشریح وترسیم خط سیرارعاب ازسایه خیالی جنگ ازسوی برخی داخلی ها درهفت مورد اشاره کردند وگفتند:

1-  ماجراى سایه خیالى جنگ، از اعلام خبر اعزام ناو هواپیمابر به خلیج فارس آغاز شد. با آن که از سال 1370 تاکنون همیشه یک ناو هواپیمابر آمریکا در آبراه های مشترک حضور داشته است.

2-  «جان بولتون» مشاور امنیت ملى دولت ترامپ اعلام كرد كه این اعزام هشدارى براى ایران است.

3-   پس از اعلام این خبر بود كه عدهدر داخل كشور طبل ارعاب از جنگ را به دست گرفته و گفتند : "باید از بولتون دیوانه ترسید! او سیاستمدارى غیرقابل پیش بینى است و ممكن است ترامپ را وارد جنگى دیگر در خاورمیانه كند."

4-  آن دیپلماتهاى ارشد كشور هم گفت :" ترامپ بهدنبال جنگ افروزى نیست اما تیم(B) بولتون، بنیامین نتانیاهو، بن سلمان و بن زاید؛ بهدنبال كشاندن او به جنگ هستند و باید مراقب بود

5-  ترامپ هم مىگوید: «كار بولتون خوب است. اما مواضع تندى دارد كه باید كنترل و تعدیلش كنم!»

6-  حالا یک دفعه پایگاههاى رسانهاى دشمن در داخل كشور فعال شده و در تحلیلهاى خود، از سر دلسوزى نسبت به ایجاد تنش با آمریكا هشدار مىدهند. مثلا هفته نامه «صدا» با تصویرى از حركت ناوها و هواپیماهاى آمریكایى بهسوى ایران در صفحه اول ؛ تنها راه را مذاكره عنوان مىكند.

7-  سرلشكر حاج قاسم سلیمانى هم گفته بود: «سازمانهاى امنیتى آمریكا به ترامپ گفتهاند هرگونه جنگ نظامى با ایران خطرناك و نابودكننده است و ما را به جنگبىپایانى مىكشاند و همه منافع ما را به خطر مىاندازد. این اطلاعات است كه مىگویم؛ نه تحلیل.»

استاد حوزه علمیه مازندران حجت الاسلام تقی پورعلت واقعى این ارعاب از سوی برخی داخلی ها را درچهاربند بیان نمودندوگفتند:

۱- راهى براى فرار از پاسخگویى : این عده می گویند: " داریم فحش زیادى از مردم می خوریم! روى كار آمدن دولت و فرستادن افرادی به مجلس و شوراهاى شهر با شعار «تكرار می كنم»، با حمایت ما بود" لذا باید پاسخگوى مطالبات مردم باشیم. پاسخی که ندارند اما در عوض وقتى مردم را نگران امنیت بکنند ، جاى چندانى براى پرسش از قیمت فضایى پراید و پیاز نخواهد بود. افكار عمومى ، سرگرم اخبار ناو آمریكایى و طول و عرض زیاد آن خواهند بود!

۲- دستاورد تراشى براى برجام : آنان ادعا کرده بودند كه برجام سایه جنگ را از كشور دور كرده است و حال هم می خواهند القا كنند كه از بین رفتن برجام، مساوى با جنگ و درگیرى خواهد بود.

۳-   مذاكره و امتیاز دادن به حریف ، كلید حل همه مشكلات : این جماعت چند سال پیش با وعده رفع تحریمها ، اینراه حل را به مردم فروختند ، امروز هم براى دفع خطر جنگ می گویند باید برویم و امتیاز بدهیم.

۴-   روحیه ترس و وحشت از دشمن : این روحیه از ابتداى جمهورى اسلامى در عدهاى وجود داشته . یكى از آنها سالها پیش گفته بود همان خدایى كه به شیر چنگ تیز داده، به آهو نیز پاى فرار داده است!

دلیل توخالى بودن این ارعاب ؛

ایشان به پنج علت توخالى بودن این ارعاب اشاره کردندوگفتند:

۱- بی انگیزگی

ترامپ در دوران انتخابات ریاست جمهورى خود بارها از راه اندازى جنگهاى غرب آسیا پس از ۱۱ سپتامبر انتقاد كرده . ترامپ هماكنون نیز بهدنبال راهى براى خروج از افغانستان و سوریه است.

۲- عدم توان و آمادگى نظامى

الف : رادیوفردا وابسته به وزارت خارجه آمریكا : «دولت كنونى آمریكا در حال حاضر قادر به آغاز جنگ تمامعیار علیه ایران نیست»

ب : اندیشكده «رند» وابسته به وزارت دفاع آمریكا دو سال قبل : «درگیرى عظیم با ایران نیازمند استقرار ۲۱ اسكادران جنگنده نیروى هوایى، پنج اسكادران بمبافكن، ۳ اسكادران جنگنده نیروى دریایى، ۱۸ زیردریایى جنگى، چهار ناوبر هواپیما، مجموعهاى از وسایل نقلیه اطلاعاتى، شناسایى و تجسس، شش گردان پیادهنظام، سه تیپ ارتش و خیل عظیمى از نیروهاى عملیات ویژه خواهد بود اگر تازه از خیل پهپادها، ماهوارهها، ناوها، شناورهاى ضدمین، كشتىهاى تأمین، هواپیماهاى سوختگیرى مجدد و سامانههاى زمین به هوا هم بگذریم.»

ج : نشریه معتبر فارین پالیسى تیر ماه سال گذشته نوشت: «به كلام دیگر، نزدیك به ۳۰ درصد هواپیماهاى نیروى هواپیمایى آمریكا فاقد قابلیت عملیات هستند، این واحد با كمبود ۲۰۰۰ خلبان مجرب رو به رو است .....آنچه براى نیروى هوایى صادق است درباره بقیه بخشهاى ارتش آمریكا هم مصداق دارد.»

د: چندی پیش یک ساعت پس از صدور بیانیه‌ای علیه سپاه پاسداران، یکی از فرماندهان ارشد پنتاگون با نگرانی به "وال استریت ژورنال" می‌گوید ما به هیچ وجه قصد تحت تعقیب قرار دادن نیروهای سپاه را نداریم.

۳- قدرت پاسخگویى ایران

نشریه آمریكایى آتلانتیك چند روز پیش نوشت؛ « ایرانىها فرصتهاىبىشمارى براى ایجاد دردسر براى آمریكا و متحدانش در اختیار دارند. نیروهاى ایران و شبه نظامیان وابسته به این كشور در عراق و سوریه در مجاورت نیروهاى آمریكایى ... مستقر هستند. ... نیروهاى متحد این كشور در یمن و غزه مستقیما متحدان آمریكا یعنى عربستان سعودى و اسرائیل را با موشك و راكت آماج حملات خود قرار مىدهند.»

۴- عدم نیروى همراهكننده داخلى

مردم ایران علىرغم همه اختلاف سلیقهها و تفاوتهاى نژادى ، بهشدت در برابر تجاوز خارجى منسجم اند . آسیا تایمز می نویسد: «مردم ایران عمیقا وطن پرست هستند و هرگونه حمله آمریكا را علیه مردم ایران و نه فقط علیه حكومت ایران مىبیند. آمریكا متحد چندانى در ایران پیدا نخواهد كرد.»

۵- تجربیات پیشین آمریكا

در دوران جنگ تحمیلى، صدام به نیابت از آمریكا با ایران درگیر بود و از مقطعى به بعد آمریكا مستقیماً وارد جنگ شد. در مقاله «بروس ریدل» كه در سال ۲۰۱۳ در اندیشكده بروكینگز نوشته شده، آمده است:" علىرغم تمام تلفاتى كه به ایران وارد شد اما هدف این جنگ كه نابودى انقلاب اسلامى ایران بود، نه تنها محقق نشد، بلكه تبدیل به جنگ «داود و جالوت» شده و در نهایت به استحكام بیشتر پایههاى انقلاب سال ۱۳۵۷ انجامید."

اتیشان افزودند که در شرایط تحریم «جنگ اقتصادی» ؛ حتی صحبت از مذاکره با آمریکا  نیز جرم است،

1- آمریکا «جنگ اقتصادی» را راه‌حل مشکل خود در مواجهه با ایران می‌داند . به زعم باطل او ،«جنگ اقتصادی» ایران را وادار به دادن امتیازات طلایی جدید می‌کند.

2-  در شرایط تحریم و «جنگ اقتصادی» ؛ ولو در سطح رسانه و یا در سطح بعضی از محافل سیاسی ؛ حتی صحبت از مذاکره با آمریکا  نیز جرم است، چرا ؟ زیرا برای ایران هزینه‌زاست به همین دلیل ، باید دستگاه قضایی به عنوان مدعی‌العموم، جلوی این هزینه‌ها را بگیرد.

3- اما چگونه هزینه زاست؟! چون دشمنی که باید با موضع عدم مذاکره ایران، از تشدید فشارهای اقتصادی منصرف شود، با مواضع برخی نخبگان نزدیک به حکومت ، فشارها را بر مردم و دولت ایران افزایش می‌دهد.

ظرفیت ایران در سه محور جهت متوقف سازی دشمن ، حتی در "جنگ اقتصادی" !

ایشان به ظرفیت های ایران در متوقف سازی دشمن در سه محوراشاره کردند وافزودند:

آرایش دشمن در حوزه اقتصادی و تجاری ، آرایش جنگی است و از ظرفیت‌های سیاسی و جنگ روانی و...

سؤال ، ظرفیت ایران چقدر است ؟  ایران در سه محور می تواند جنگ اقتصادی دشمن را  متوقف کند ،

ضربه اقتصادی                   و ضربه نظامی                       و عملیات روانی

اما ضربه نظامی ایران ؛ مفصل عرض شد.

امام جمعه گتاب درادامه به توضیح مختصری از ضربه اقتصادی ایران پرداختندوگفتند:

اما ضربه اقتصادی ایران  ؛ ضربه به انبارداران نفت آمریکا در منطقه یعنی عربستان و امارات به شدت وابسته به نفت و برج‌های شیشه‌ای خود در اطراف سواحل خلیج‌فارس و دریای سرخ و غیره می باشد.

سوال : آمریکا خط و نشان می کشد شما عربستان و امارات را تهدید می کنید ؟

ضربه زدن به اقتصاد ایران بدون شک در خود این منطقه ها و با حضور مقامات آمریکایی و انگلیسی می باشد. کافی است اظهارات مقامات سعودی و اماراتی را بعد از هر تحریم جدید آمریکا علیه ایران را مرور کنیم .

این کار سران ستم سعودی و اماراتی را وادار به صلح با ایران میکند.

چون اولا ،خودشان  که  یارای درگیری نظامی با ایران را ندارند .

ثانیا ، آمریکا هم به قول امام دوم انقلاب ، اراده‌ای برای درگیر شدن با ایران ندارد و به صرفه و مصلحتش هم نیست.

ثالثا ؛ تجربه بحران موشکی 1962 کوبا مقابل دیدگان ماست.

- - -