پربازدیدترین مطالب

بنزین همواره در کشور ما در مقوله امنیت یک محصول تعیین‌کننده است/ رونمایى و امضاى سند ۲۰۳۰ یكى از اتفاقات تعجب‌برانگیز مهم حوزه فرهنگى و آموزشى دولت در سال ۱۳۹۵ بود/متاسفانه قضایای آموزش و پرورش شهرستان ما، نه در شان آموزش است و نه در خور پرورش مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 15 اردیبهشت 1398 ساعت 08:15

امام جمعه گتاب در خطبه دوم: بنزین همواره در کشور ما در مقوله امنیت یک محصول تعیین‌کننده است/ رونمایى و امضاى سند ۲۰۳۰ یكى از اتفاقات تعجب‌برانگیز مهم حوزه فرهنگى و آموزشى دولت در سال ۱۳۹۵ بود / سند۲۰۳۰ یعنی استعمارکشورها بدون زحمت واشغال خاک آنها/ متاسفانه قضایای آموزش و پرورش شهرستان ما، نه در شان آموزش است و نه در خور پرورش


 

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب از استان مازندران به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین تقی پور امام جمعه بخش گتاب، مورخ 13 اردیبهشت 1398 با حضور مردم مومن و انقلابی بخش گتاب برگزار شد.

 

 

در آستانه ماه مبارک رمضان

امام جمعه گتاب درخطبه دوم گفتند: درآستانه ماه مبارک رمضان هستیم وآماده برای ورود به این ماه می شویم. یکی از یاران امام رضا (علیه السلام) خدمت امام رضا (علیه السلام) رسیدند. عرض کرد آقاجان ماه شعبان هم نزدیک تمام شدن است وماه رمضان نزدیک است. امام رضا (علیه السلام)فرمودند:چه کرده ای؟عرض کرد چه کنم؟امام فرمود: استغفار کن،سجده کن،دعاکن،ناله کن.مثل مادری که عزیزی راازدست داده است ناله کن و یا مانند مادرفرزند ازدست داده ناله بزن . بخاطر از دست دادن ماه شعبان وپایان این ماه چنان ناله بزن که انگار عزیزی از دست داده ای.

سهمیه بندی بنزین

خطیب جمعه گتاب به افزایش قیمت وسهمیه بندی بنزین اشاره کردند وگفتند: بنزین همواره در کشور ما یک محصول تعیین‌کننده بوده و تغییرات قیمتی آن، ایجاد تورم می کند چرا باید اینگونه روان مردم را آشفته نمود . این جانب سه گروه را مقصر می دانم .

1-  برخی از رسانه‌ها  که متاسفانه براساس گمانه‌زنی ها ؛ اخبار را منتشر می نمایند . برابر قرآن ؛ تبیُّن و جستجو و سپس وثوق به خبر نیاز است .

(یا ایها الذین آمنوا ان جاءکم فاسق بنباء فتبینوا ان تصیبوا قوما بجهاله...) حجرات (6)

واکنش به شایعه سهمیه‌ بندی بنزین

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفتند:: چقدر ما زود جو زده می‌شویم امروزه سرعت شایعه برابر با سرعت نور است .این همه صف طولانی مقابل جایگاه‌های سوخت فقط بخاطر یک باک بنزین مردم در برخی انتخابات جو زده تصمیم گرفتند. خبر را از رادیو و تلویزیون بگیرید نه بی‌بی‌سی.

ایشان ادامه دادند:

2-  سردرگمی برخی مسئولین در اعلام تصمیم نهایی بنزین . مثلا وزیر نفت خبر آغاز سهمیه بندی بنزین را دروغ دانست.اما وزیر اقتصاد چند روز قبل اعلام کرد: تصمیم بنزینی دولت در آستانه نهایی‌شدن است. مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به جای تأیید یا تکذیب قطعی این خبر، با اظهاراتی دو پهلو گفت: تاکنون چیزی از سوی دولت به شرکت ملی گاز مبنی بر افزایش قیمت گاز اعلام نشده است.

دولت باید با ساماندهی یک نظام تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی منسجم، هر تصمیم کارشناسی خود را به روشنی بیان کند و با مدیریت فضای عمومی، اجازه بهره‌ برداری به فرصت‌طلبان ندهد.

3- برخی از مردم خیلی زود گرفتار شایعات و فضاسازی‌ها می شوند؛ امروزه سرعت شایعه مخصوصاً با کمک فضای مجازی ؛ با سرعت نور برابری می کند . این همه صف‌های طولانی خودرو در مقابل بسیاری از جایگاه‌های سوخت آن هم برای پر کردن یک باک .توجه اصحاب به شایعه در جنگ احد ؛ جبهه ی پیامبر صلی الله تعالی علیه و آله را  به شکست کشاند. و علی علیه السلام را نیز. ملت ایران هم در برخی از انتخابات چه نمایندگی مجلس چه ریاست جمهوری گاهی اسیر جو متولَّد از شایعه شدند. و آثار شومش را هم دیدند.

تحلیلی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان کشور!

حضرت حجت الاسلام والمسلمین تقی پوراستاد حوزه علمیه وتولیت حوزه سفیران امام حسین (علیه السلام) گتاب به شرح وتحلیل سخنان اخیر مقام معظم رهبری پرداختند وگفتند:

اولا:رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار معلمان کشور با تجلیل از معلمان، و بیان توصیه‌هایی در باب تکریم و معیشت معلمان و با تأکید بر لزوم اجرای سند بسیار مهم تحول در آموزش و پرورش، گفتند: معلمان پرورش‌دهنده مهم‌ترین سرمایه یک ملت یعنی سرمایه انسانی، پایه‌ریزان تمدن نوین، جهادگران میدان کارزار مبارزه با جهل و بی‌سوادی و سازندگان هویت و فرهنگ یک ملت هستند.

ثانیا: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با انتقاد شدید از کسانی که با اَشکال گوناگون درصدد تضعیف روحیه انقلابی در میان مردم و جوانان هستند، افزودند: روحیه انقلابی به منزله جان و روح این ملت است و خداوند از کسانی که در این مسئله تشکیک و آن را تضعیف کنند، نخواهد گذشت. البته تصمیم و اقدام انقلابی به معنای بی‌توجهی به نقد عالمانه نیست چرا که استقبال از نقد عالمانه، جزو روحیه انقلابی است.

ثالثا: به نظر می رسد عدم توجه به هشدارهاى سال گذشته مقام معظم رهبرى، این بار معظم له را وادار به موضعگیرى در باره اجراى این سند (خواسته یا ناخواسته در بخشهاى از نظام آموزشى كشور) كرده و نكات مهمى را خطاب به مسؤولان گوشزد كردندو فرمودند: جان کلام در سند ۲۰۳۰ که فصل مهمی از آن به آموزش‌وپرورش اختصاص دارد، این است که نظام آموزشی باید جوری تنظیم شود که فلسفه، سبک زندگی و مفهوم حیات بر اساس مبانی غربی به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود. با سند ۲۰۳۰ به‌دنبال تربیت سرباز از دانش‌آموزان ما برای خودشان هستند.

رونمایى و امضاى سند ۲۰۳۰ یكى از اتفاقات تعجب ‌برانگیز مهم حوزه فرهنگى و آموزشى دولت

در سال ۹۵ یكى از اتفاقات تعجب‌برانگیز مهم حوزه فرهنگى و آموزشى دولت رونمایى و امضاى سند ۲۰۳۰ بوده است؛ چراكه این سند با وجود جنبه بین‌المللى بدون آن، هیچ اطلاع‌رسانى قبلى در باره آن صورت نگرفت و بدون حضور اعضاى شوراى عالى انقلاب فرهنگى و در غیاب رسانه‌ها رونمایى شد. اتفاقى كه با اعتراض سال گذشته و امسال رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان جنبه علنى پیدا كرد . ابهامات و سوالات زیادى درباره‌ى این سند در رسانه‌ها منتشر شد كه یكى از آن‌ها در مورد چرایى اجرا نشدن اسنادى همانند نقشه جامع علمى كشور و سند آمایش آموزش عالى به‌ طورجدى است. به طوركلى ماهیت سازمان ملل و یونسكو، ابزارى براى پیشبرد تفكر لیبرالِ غرب است و با تفكر اسلامى در تضاد است.

وزیری که نتواند تصمیم قاطع بگیرد چرا بر صندلی وزارت نشسته؟

واکنش تند امام ‌جمعه گتاب به کشمکش های سیاسی درانتخاب رئیس آموزش‌ وپرورش بابل: حجت‌الاسلام تقی‌پور امام‌جمعه گتاب گفتند:متأسفانه آموزش‌ وپرورش بابل دستخوش بِکِش بِکِش این و آن شده است و زیر ابر سیاه بِکِش بِکِش‌های سیاسی و غیرسیاسی دردمندانه یا غیردردمندانه سند ٢٠٣٠ دارد اجرا می‌شود.

استعمار فرانو، استعمار کشورها بدون زحمت واشغال خاک آنها

در پایان ایشان گفتند: كشورهاى استعمارگر فرا نو، بى‌آن‌ كه زحمت اشغال خاك كشورها را به خود بدهند، مقدرات یك كشور را از طریق آموزش نسلى وابسته و با تفكرموردنظر نظام سلطه، در طول چند دهه در دست مى‌گیرد و این همان حركتى است كه به ‌موازات وابسته‌سازى در اقتصاد در جریان است.


- - -