پربازدیدترین مطالب

تصویب طرح (اعاده اموال نامشروح مسئولان) در مجلس لبیک عملی به ندای 29 بهمن مقام معظم رهبری و خدمت تاریخی به ملت انقلابی خواهد بود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 10:15

امام‌ جمعه  گتاب: تصویب طرح (اعاده اموال نامشروح مسئولان) در مجلس، لبیک عملی به ندای 29 بهمن مقام معظم رهبری و خدمت تاریخی به ملت انقلابی خواهد بود


 

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب،  حجت‌الاسلام والمسلمین حسین تقی‌پور در خطبه‌های نمازجمعه مورخ 11 اسفند 96 گتاب با اشاره به شهادت بانوی نمونه اسلام ام‌البنین(س) اظهار کرد: در مورد این زن و معرفتش حکایت ها نقل می کنند، آنجا که به علی(ع) می‌گوید علی جان من امدم خدمتگذار باشم و این نشانه کمال اوست.

 


ایشان افزود: این نگاه است که انسان را بزرگ می‌کند، پول و سرمایه نیست که انسان را بزرگ می‌کند بلکه ایمان و خیر خود این افراد در زمان حیات است و آنچه که ام البنین (س) را بزرگ کرد ادب و معرفت ایشان بود.

این مسئول با اشاره به عدالت‌خواهی رهبری ادامه داد: از وقتی که رهبری عذرخواهی کردند که ما عدالت را نتوانستیم اجرا کنیم و افراد ببینند آرمان‌های انقلاب دارد ذبح می شود واقعا ناراحت می شود و دلش درد می‌گیرد.

امام‌ جمعه گتاب از طرح دو فوریتی اعاده اموال نامشروع مسئولان حمایت و تصریح کرد: طرح دوفوریتی «اعاده اموال نامشروع مسؤولان» با بیش از ۱۰۰ امضا در آستانه بررسی در مجلس شورای اسلامی است. تصویب این طرح در تحقق شعارهای عدالتخواهانه انقلاب بسیار موثر است و امیدوارم نمایندگان محترم  بابل حامی جدی این طرح باشند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور افزود:شرط تاثیر این طرح میتواند موارد زیر باشد

الف : قبل از تصویب کار کارشناسی دقیق و همه جانبه در کمسیون های مربوطه

ب: مشورت با نیروهای متهعد ، عاقل ، با تجربه و غیر آلوده

ج: جلوگیری از جناحی شدن و افتادن این طرح در دست غوغا سالاران

د : رفع برخی ابهامات موجود و دوری از مواضع تهمت

ه : بعد از تصویب دقت نظر در اجرا می‏تواند

حجت‌الاسلام تقی‌پور افزود: اما طرح «اعاده اموال نامشروع مسوولان» سه نقطعه دل گرم کننده ای دارد

الف : ترکیب هیات ۷ نفره آن و شمول طرح برای همه دولتها، آن را فراجناحی می کند،

ب :  اولویت بررسی اموال را به مسوولان درجه یک کشور و قدرتمند (روسای سه قوه، وزرا و معاونین، استانداران و ...) داده است

ج : مقرر شده است منابع حاصل از بازپس گیری اموال نامشروع و قارونی احتمالی ؛ صرف رفع محرومیت و کاهش تبعیض اقتصادی شود.

امام جمعه گتاب حجت‌الاسلام تقی‌پور افزود:جمهوری اسلامی در پیاده‏سازی بخش‏های زیادی از اهداف انقلاب اسلامی کاملا موفق عمل کرده است؛ در «استقلال سیاسی» و ((استقلال دفاعی و نظامی)) موفق عمل کردند.

اما در ((حوزه فرهنگی ـ اجتماعی)) به‏رغم پیشرفت‏های قابل توجه، همچنان نشانه‏های وابستگی فرهنگی به خارج از مرزها به چشم می‏خورد و استقلال فرهنگی به‏دست نیامده است؛ لذا فرمان «آتش به اختیار» به‏مثابه یک مسیر میان‏بر از سوی فرمانده صادر شد .

در ((حوزه اقتصادی)) هم با وجود پیشرفت‏های اقتصادی و صنعتی، پرشمار و غیرقابل مقایسه با گذشته ؛ استقلال همه‏جانبه وجود ندارد. با دو چالش جدی مواجه ایم:

یکم : «عدم توازن» بدین‏معنا که باوجود پیشرفتهای خیره‏کننده در برخی حوزه ها نظیر نانوفناوری، هسته‏ای، موشکی، هوافضا و سلول‏های بنیادی، در برخی زمینه‏های دیگر همچون خودرو، شبکه ملی اطلاعات، صنایع بالادستی نفت و امثال آن توفیق خوبی نداشتیم و حتی درجا زده‏ایم

دوم : «ضعف عدالت»، ما در فتح قله عدالت همان قله ای که آزاد مرد جهان امام اول مان علی مرتضی علیه و علی ابنائه آلاف التحیه والثناء در راه آن خون داده است ؛ هم مشهود است؛ بعد 40 سال هنوز «فقر، فساد و تبعیض» همچنان در جامعه عرض اندام می‏کنند

راه جبران این عقب‏ماندگی و رفع فقر، «اقتصاد مقاومتی» است . اما برای جبران عقب‏ماندگی در فساد و تبعیض نیاز جدی به کار سلبی مجاهدانه و برخورد قاطعانه  احساس می شود.

با کمال تاسف باید گفت از زمان صدور فرمان هشت ماده ای رهبرانقلاب در سال ۸۰ تاکنون اقدام درخوری برای رفع فساد و تبعیض از ساحت اقتصاد جمهوری اسلامی انجام و گام موثری برداشته نشده است.

چه‏ بسا یک جنبه از عذرخواهی اخیر رهبرانقلاب از خدا و مردم از زبان مسوولان اجرایی، تقنینی و قضایی در این ۱۶ سال باشد که در چارچوب آن فرمان عمل نکردند و هنوز هم نمی‏کنند. صدور آن فرمان بدین‏معنا بود که اولا وضعیت فساد و تبعیض تا سال ۸۰ مورد رضایت رهبری نبوده است و ثانیا برای قطع روند رشد اژدهای هفت سر فساد در آینده نیز باید کار جدی صورت گیرد.


- - -