پربازدیدترین مطالب

میوه ای که باید از شجره مبارکه زیتونیه ماه رمضان چید آن تقوا می باشد/ کلاس رقص درمدارس! ؟ به چه قیمتی !؟ / نماز اول وقت بدون حضور قلب تکوینا اثر بالا برندگی دارد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 12 خرداد 1398 ساعت 07:27

امام جمعه گتاب درخطبه اول:  میوه ای که باید از شجره مبارکه زیتونیه ماه رمضان چید آن تقوا می باشد/ کلاس رقص درمدارس! ؟ به چه قیمتی !؟ / نماز اول وقت بدون حضور قلب تکوینا اثر بالا برندگی دارد.


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب از استان مازندران به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین تقی پور امام جمعه بخش گتاب، مورخ 10 خرداد  1398 با حضور مردم مومن و انقلابی بخش گتاب برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین تقی پورامام جمعه گتاب تقوا را میوه شجره رمضان خواندند وگفتند: تقوا کفی دارد و سقفی دارد، کف تقوا  دوری از گناهان و انجام واجبات است سقف تقوا می‌شود امام المتقین امیرالمومنین علی علیه السلام  که فرمود:  در کف تقوا می توانید با من هماوردی کنید ولی در سقف تقوا نمی توانید با من هماوردی کنید. علمای بزرگی بودند که ابداً گناه عمدی نمی‌کردند و دارای عصمت اکتسابی بودند، واجبات را انجام می‌دادند و ترک واجبات نمی‌کردند. وجود مبارکه فاطمه معصومه سلام الله علیها حضرت زینب کبری سلام الله علیها و ابوالفضل عباس علیه السلام  از کسانی بودند که دارای عصمت اکتسابی بودند،حضرت علی علیه السلام فرمود:  جسم و روح شما یاری نمی‌کند که در تقوا با من هم آوردی کنید، اما با ورع و مراقبت و مواظبت و انجام احکام شرعی و عالم شدن و عاقل شدن می‌توانید آن را کسب کنید.

ایشان درادامه به علت پوسیدگی میوه رمضان  یعنی تقوا اشاره کردند وگفتند: میوه ماه رمضان از این درخت مبارک رمضان در روز عید فطر چیده خواهد شد اما این میوه نیاز به مراقبت دارد و بعد از عید فطر و ماه رمضان باید آنرا مراقبت و مواظبت نمود این میوه را شما چند روز دیگر می چینید و اگر بخواهید این میوه را در هوا قرار دهید می پوسد واگر آن را در هوای نفسانی و امیال نفسانی قرار دهید این میوه فاسدمی شود و از بین می رود، با چه رنج وسختی در ماه رمضان روزه گرفتید، بعضی از شماها مشغول به کار کشاورزی بودید و با رنج و سختی که تحمل کردید و با زحمت و مرارت روزه گرفتید، اما آن را راحت در مقابل هوای نفسانی قرار ندهید. این را بدانید قرآن فرمود: ( المال و البنون زینه الحیاة الدنیا.)  در سوره مبارکه کهف آمده است که همه این مال ،خانه ،ماشین، لباس، فرزندان و نوه ها یتان برای تزئین این دنیاست لکن ( والباقیات الصالحات خیر عندربک ثوابا و خیر مردا ) صالحات باقیات و صالحات و ارزش‌های پایدار و شایسته را جمع کنید و ثوابش نزد خدا می ماند و امید بخش تر خواهد بود.

حجت الاسلام تقی پور تولیت حوزه علمیه سفیران هدایت ازبرخی برنامه های مدارس گله کردند وگفتند:مثلا فرزندش را، دسته گلش را، بزرگ کرده و به دانشگاه و حوزه فرستاده است و استادی می آید فکر این فرزند را عوض می‌کند از قرآن و اهل بیت علیهم السلام  جدایش می کند که در آخر می شود مانند قاتل شیخ فضل الله نوری ها و یا می شود مثل سید حسن تقی زاده ها. همه سختیها و تروخشک فرزندرا به جان خریدید اما حالا که فرزند را می فرستیم به حوزه و دانشگاه، یا مدرسه،  می بینیم برای بچه ها کلاس رقص می گذارند، ما در تربیت فرزند رقص را برای آنها ممنوع کردیم، اما آنها رقص برایش می گذارند.  پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: فرزند سه دوره باید تربیت شود،  گاهی بعد سه دوره تربیت جواب نمی دهد، گاهی بچه لجاجت می‌کند دشمنان پشت خط هستند و چرا باید مراقبت کنید، گاهی به نتیجه می‌رسید و گاهی نتیجه نمی دهد و می شود غم و غصه پدر و مادر و مثل آن پدری که مانند زن فرزند مرده گریه میکرد و میگفت پسرم از دستم رفته است.  در روایات برای باقیات و صالحات نمونه هایی ذکر کرده‌اند، یکی از آنها فرمودند:  نماز های پنجگانه شما باقیات الصالحات است اگر سه دقیقه نماز می خوانی عیبی ندارد اما همین سه دقیقه را راست و حسینی با خدا حرف بزن و خود را در این وادی حفظ کن.

ایشان با اشاره به فرمایشات آیت الله بهجت (ره) صرف نماز اول وقت را موثر در تقوا دانسته اندواشاره داشتند که باید دژمستحکم توحید را بنا کرد وآن را حفظ کرد وگفتند: مرحوم آیت الله بهجت رحمة الله علیه می فرمود،  به نقل از استادش سید علی آقای قاضی که ایشان فرمودند : نماز اول وقت بدون حضور قلب تکوینا اثر بالا برندگی دارد، حالا اگر مستحبات هم رعایت شود، مثلا عطر بزنید و عبا بگذارید و...،  برخی از مستحبات را رعایت کنید این اثر را چند برابر می کند. میوه ماه رمضانی که چیده شد آن را فاسد نکنید، آن را در مقابل هواهای نفسانی قرار ندهید. شما اگر آجر روی آجر قرار می دهید آن را با لگد زدن خراب نکنید شما بهترین بنا را هم بیاورید و او بسازد، شما عقب بنا اگر آن را خراب کنید، باز هیچ فایده ای ندارد و این دیوار ساخته نمی شودپس در ماه رمضان اگر عرق بریزید، زحمت بکشید و بعد خدایی ناکرده به همسر نیش بزنید، دل برادر را به درد بیاوریدویا پدر و مادر را ناراحت کنید، حالا ماه رمضان را در نظر بگیرید، شما صبح تا غروب روزه‌دار بودید و حالا موقع افطار این دیوار، این قلعه و دژ مستحکم را که ساخته اید با این اعمال نادرست آن را خراب می‌کنید که فرمود : لا اله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عدابی .ماه رمضان می آید و زمانی می رود و مردم دو جور هستند، بعضی ماه رمضان از آنها می گذرد مثل یک ماه از ماههای خدا که آمد و رفت، اما بعضی ها از ماه رمضان می گذرند و به سرزمین تقوا می رسند. شما اگر هر بار یک آجر از آجرقلعه ودژ مستحکم خداوند را میگذاشتید این قلعه و دژ بنا می‌شد، اما عقبش آجرهای چیده شده را خراب کردیم .در قرآن در سوره مریم آمده است (و یزید الله الذین اهتدوا هدی)، شب های قدر قرآن به سر کردید و قرآن را چراغ هدایت قرار دادید، خداوند هم هدایت را زیاد می‌کند و بهترین فرجام و بهترین عاقبت و بهترین برگشت برای ما مقرر می‌شود. شما خودتان را حفظ کنید چشمتان را ، گوشتان را مراقبت کنید،  اعمال و رفتار تان را مراقبت کنید، خداوند شما را در این دژ مستحکم توحید قرار می‌دهد و ببینید که چه می‌شود.  در قلعه و دژ توحید صاحب هیبت می شوید، مانند امام رحمة الله علیه و مانند پیغمبراکرم  صلی الله علیه و آله که حضرت منسوب به رعب  بودند یعنی هیبت پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله  اطرافیان را تحت تاثیر قرار می‌داد.


- - -