پربازدیدترین مطالب

ماه رمضان، ماهی استثنایی است، که خداوند حساب ویژه ای برای آن باز کرده است / فضائل ماه رمضان از زبان مبارک رسول خدا (صلی الله علیه و آله) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 16 اردیبهشت 1398 ساعت 07:46

امام جمعه گتاب در خطبه اول: ماه رمضان، ماهی استثنایی است، که خداوند حساب ویژه ای برای آن باز کرده است / فضائل ماه رمضان از زبان مبارک رسول خدا (صلی الله علیه و آله)


به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب، نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب از استان مازندران به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین تقی پور امام جمعه بخش گتاب، مورخ 13 اردیبهشت  1398 با حضور مردم مومن و انقلابی بخش گتاب برگزار شد.

امام جمعه گتاب درخطبه اول گفتند: تقوا یعنی انسان مرگ را، معاد را و حساب فردای محشر را رو به روی خودش مجسم کند. تقوا یعنی زندگی خود را بر اساس حساب و کتابی که قرار است بپردازد تنظیم کند.

حجت‌الاسلام  تقی‌پور گفتند: در آستانه ماه رمضان هستیم، ماه رمضان ماهی استثنایی است، که خداوند حساب ویژه ای برای آن باز کرده است، و سکوی پرش برای کسانی است که می‌خواهند قله‌های بندگی را فتح کنند و آسایش دنیا و آخرت را به دست آورند.

خطیب جمعه گتاب افزودند: ماه رمضان ماهی استثنایی است که سید بن طاووس در اقبال از شیخ مفید رحمة الله علیه نقل می کند، باحذف سند می‌فرماید: عبدالله بن عباس بن عبدالمطلب از پیغمبر خدا نقل می کند که از پیغمبر شنیدم، یقول:  بهشت از این سال تا سال آینده یک ماه هست که آن را تزئین می‌کنند، بهشتی که در آن درختان و نهرهای بهشتی و نعمت های بهشتی وجود دارد، باز هم توسط یک ماه تزئین می‌شود.

ازدواج مومنین در شب اول ماه مبارک رمضان

استاد حوزه علمیه مازندران فرمودند:  شب اول ماه رمضان که می‌شود بادی زیر عرش پروردگار وزیدن می‌گیرد و اسم آن باد برای فرشتگان اسم معروفی است و این باد برگ درختان بهشتی را تکان می‌دهد. و زنگ های در بهشت را می‌کوبد و از این باد صدایی تولید می‌شود که بسیار روح افزا و دلربا است و بسیار شادی بخش است. حورالعین ها خبردار می شوند و در بهترین جای بهشت قرار می گیرند حورالعین صدا می زند آیا خواستگاری برای ازدواج می آید، اگر می آید ما هستیم. یکی از ملائکه خداوند پاسبان بهشت است که به نام رضوان است، ملک دیگری که پاسبان جهنم است به نام مالک است و ملک دیگری به نام جبرئیل می باشد که این سه ملک را فرا می خوانند. حورالعین به رضوان می گوید: امشب چه خبر است، چرا درهای بهشت باز است. رضوان می گوید: امشب اول ماه رمضان است و درهای بهشت را باز کردیم و بهشت را امشب صائمین  فتح می کنند. خداوند به این سه ملائکه می فرماید: ای رضوان درهای بهشت را باز کن  و ای مالک درهای جهنم را ببند، وای جبرئیل  برو زمین و شیاطین سرکش را در زنجیر قرار بده و دست های آنها را ببند و آنها را در موج های دریا ها بینداز،  تاشیاطین روزه های امت حبیب مرا خراب نکنند و آنها را گمراه نکنند.

حجت الاسلام تقی پور گفتند: خداوند در هر شب ماه رمضان سه بار صدا می زند که آیا کسی هست که طلب کند و من عطا کنم، آیا کسی هست توبه کند و من توبه او را بپذیرم و آیا کسی هست که استغفار کند و من او را بیامرزم و آیا کسی هست به من خدا قرض دهد و خداوند می فرماید: کسی هست به من قرض بدهد. در هر شب ماه رمضان زمان افطار یک میلیون نفر از جهنم آزاد می شوند و در روزهای جمعه ماه رمضان در هر یک ساعت الف الف نفر از جهنم آزاد می شوند همه آنها مستحق عذاب بودند ولی در ماه رمضان آزاد می‌شوند. اما در روز آخر ماه رمضان و در شب عید فطر به همان تعدادی که گفته شد دوباره از جهنم آزاد می شوند و شب قدر که می شود خداوند جبرئیل را امر می‌کند که با یک لشکر از ملائکه به رهبری خود جناب جبرئیل با پرچم سبز می آیند و بر پشت بام کعبه آن پرچم را نصب می‌کنند و باران رحمت خداوند را بر مردم می گسترانند.

امام جمعه گتاب در پایان خطبه اول گفتند: جناب جبرئیل در شب قدر بالهای رحمت خود را می گشاید و مغرب تا مشرق عالم را فرا می‌گیرد و همه فرشتگان را در عالم تقسیم می کند و خداوند به آنها می‌گوید به مومنین و روزه ‌داران و عابدان و نیکوکاران بگویید: خداوند سلام می رساند و با آنها مصافحه کنید و دعاهای آنها را تا موقع فجر اجابت کنید.


- - -