امام جمعه گتاب در خطبه عید سعید قربان: ترامپ در منزوی کردن ایران در خاورمیانه ناموفق بوده است/ رباخوارى بانک‌ها باید قطع شود

پربازدیدترین مطالب

امام جمعه گتاب در خطبه عید سعید قربان: ترامپ در منزوی کردن ایران در خاورمیانه ناموفق بوده است/ رباخوارى بانک‌ها باید قطع شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 06:29
امام جمعه گتاب با اشاره به اینکه ترامپ در منزوی کردن ایران در خاورمیانه ناموفق بوده است، گفت: بر اساس اعلام پایگاه خبری رسانه آمریکایی اسلیت مگزین، در دوران ترامپ همچنان شرایط فقط به نفع ایران پیش می‌رود و نتایج بزرگی برای این کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش گتاب به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسین تقی‌پور در خطبه نماز عید سعید قربان بخش گتاب بابل با تبریک عید سعید قربان، اظهار کرد: کشتن حیوان در مراسم قربانى اشاره به کشتن نفس اماره دارد که فرد با شمشیر برنده عقل و ایمان، حیوان نفس را که به‏‌طور دائم وى را به کارهاى زشت وامی‏دارد، می‌کشد و آن‏ را در راه حق و پیشگاه محبوب قربانى می‌کند و حج اکبر بجای می‌آورد.

ایشان یکى از اسرار قربانى را سیر کردن گرسنه‏‌ها برشمرد و افزود: یکى از پیامدهاى اجتماعى قربانى و هدیه دادن گوشت قربانى توجه به همنوعان و سیر کردن گرسنه‏‌ها است.

امام جمعه گتاب بابل تصریح کرد: مناسک حج که در اوج عظمت آن عید قربان قرار دارد، علاوه بر رسیدن به توحید، عاملى است مؤثر براى نیل به انسجام و همبستگى هرچه بیشتر مسلمانان، لذا بزرگان دینى ما تاکید دارند که بهترین عمل در این روز برائت از مشرکین و شیاطین حقیقى عالم است و این مهم میسر نمى‏‌شود مگر با انسجام و همدلى تمامى مسلمانان با هر فکر و عقیده و مسلکى که باشند.


حجت الاسلام دکتر تقی‌پور خاطرنشان کرد: بر اساس پایگاه خبری اسلیت مگزین رسانه آمریکایی دوران ترامپ همچنان فقط به نفع ایران پیش می‌رود و نتایج بزرگی برای این کشور دارد، با وجود قصد اعلام شده دولت ترامپ برای منزوی کردن ایران و مقابله با نفوذ این کشور در خاورمیانه، همه چیز همچنان به نفع ایران و در راستای اهداف منطقه‌ای این کشور پیش می‌رود.


این مسؤول تن دادن داعش به آتش‌بس در مناطق مرزی لبنان و سوریه را از جمله چهار محور پیروزی ایران از نگاه این رسانه آمریکایی برشمرد و یادآور شد: جایی که داعشی‌ها با حملات همزمان ارتش لبنان، ارتش سوریه، حزب‌الله و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران مواجه بودند، آتش‌بس انجام شده، این واقعیت را برجسته می‌کند که حزب‌الله و دیگر گرو‌ه‌های مورد حمایت ایران در حال افزایش قدرت و نفوذ خود در سوریه هستند.

وی اعلام از‌ سرگیری روابط دیپلماتیک قطر با ایران را از دیگر محورهای پیروزی ایران دانست و ادامه داد: ایران هفته گذشته به یک پیروزی در خلیج‌فارس نیز دست یافت و آن زمانی بود که قطر اعلام کرد روابط دیپلماتیک را با جمهوری اسلامی از سرمی‌گیرد، روابطی که در سال 2016 از سوی قطر و در همبستگی با عربستان پس از حمله به سفارت این کشور در تهران قطع شده بود.


امام جمعه گتاب، تمایل حماس برای بهبود روابط با تهران و پایبندی ایران به توافق هسته‌ای و تلاش ترامپ برای بدعهدی و نابود کردن برجام را از محورهای دیگر پیروزی ایران از نگاه این رسانه برشمرد.

حجت الاسلام دکتر تقی‌پور با اشاره به سالروز تصویب قانون عملیات بانکى بدون ربا، گفت: رباخوارى یا ربادهى، اعلان جنگ با خداست باید سیستم بانکى عوض شود و بانک‌‏ها به‌‏تدریج تعدیل و ربا به ‏کلى قطع شود.

- - -